Planowanie wystroju nowego gniazdka to wyzwanie

Aranżacja Twojego mieszkania to prawie najważniejsza kwestia przy okazji budowania własnego domu lub zakupu mieszkania. Jeżeli nie chcesz angażować architekta wnętrz, niewątpliwie powinnaś na bieżąco przeglądać różne interesujące aranżacje wnętrz i na ich podstawie podejmować wybory.

Galeria Realizacji w Akademii Inspiracji
Autor: B.M. Polska Sp. z o.o.
Źródło: B.M. Polska Sp. z o.o.
Jeśli zastanawiasz się, w jakim stylu urządzić swoje mieszkanie, bardzo polecamy Ci na przykład styl retro. kiedy się na niego zdecydujesz, bez wątpliwości będziesz się w tak wystrojonych wnętrzach czuć jak w domu. Co składa się na styl retro? Bez wątpienia powinnaś postawić na drewno. Jeżeli marzy Ci się gniazdko w starym stylu, bez wątpliwości powinnaś zakupić drewnianą podłogę, która sprawi niezły klimat.

Do mieszkania powinnaś kupować wszystko, co kojarzy Ci się z mamą. W tym wypadku minimalizm zdecydowanie nie jest wskazany. Nader ważną rolę spełniają w mieszkaniach retro poduszki dekoracyjne, które możesz rozkładać właściwie wszędzie. Będą rewelacyjną ozdobą każdego mieszkania. Powinnaś je kłaść na każdej kanapie i fotelach. Styl retro wielce lubi również rośliny, których powinno być w pomieszczeniach naprawdę wiele. Jeśli nie masz ręki do roślin, możesz zakupić sztuczne kwiaty, jednakże musisz pamiętać, aby były wysokiej jakości i musisz je zwykle myć.

Osłonka z oplotem z hiacynta wodnego
Autor: PRAKTIKER
Źródło: PRAKTIKER

Zdecydowanie jednak doskonale sprawdzą się przede wszystkim żywe rośliny. Najczęściej zaleca się je wkładać w donice wiklinowe, które niewątpliwie dodadzą uroku pomieszczeniu (Belle Maison – poduszki ozdobne). Nader ważnym pomieszczeniem w domu retro jest kuchnia – niewątpliwie powinna zostać zaaranżowana w starym stylu.

Kiedy zależy Ci na niezłym efekcie, możesz pobuszować retro akcesoriów na giełdach staroci. Jeżeli uda Ci się samej stworzyć taki retro styl, niewątpliwie będzie to spory powód do dumy. Jeżeli jednak nie czujesz się na siłach aby często zwiedzać targi staroci, możesz także zatrudnić dekoratora wnętrz. Styl retro dzisiaj jest mocno popularny, dlatego bez wątpliwości któryś z nich z chęcią podejmie się zaaranżowania właśnie takiego mieszkania.