Aranżacja wnętrza – kapitalny plan na ujawnienie swojego charakteru i poprawę samopoczucia

Dom, to jedno z najważniejszych miejsc dla człowieka. W nim wypoczywamy po wyczerpującej pracy, spędzamy czas z bliskimi, przygotowujemy znakomite dania. Odkryj parę różnych sposobów na wystrój wnętrza i zdecyduj się na styl, który w największym stopniu Ci pasuje.

pokój
Autor: HF HELVETIA FURNITURE
Źródło: HF HELVETIA FURNITURE
Aranżacja wnętrza – w serwisie – ma sens

Wystrój pomieszczenia, styl wnętrza mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Jeśli chcesz wprowadzić drobną rewolucję w swoim otoczeniu, odkryj sposoby, które sprawią, że wnętrza Twojego mieszkania będą niezwykłe i zarazem funkcjonalne.

Klasyczny styl wnętrza

Klasyczny styl to równowaga, prostota i klasa. W takim pomieszczeniu w mig czujemy, że każdy składnik wystroju: meble, rekwizyty, kolory współtworzą jedną całość. Kolorystyka klasycznego wnętrza jest zdecydowanie stonowana: przeważają tu brązy, beże, kolor kremowy, biały a także szary. Stonowane kolory możemy nieco przełamać barwą niebieskich, turkusowych czy zielonych materiałów. Wszystkie tkaniny są świetnej jakości. W przypadku gdy decydujemy się na klasyczny styl wnętrza, stosujemy szlachetne gatunki drewna, kamień czy skórę. Klasyczny styl jest uniwersalny i funkcjonalny.

Nowoczesny styl wnętrza (rekomendują nas)

Jeżeli lubisz proste formy, ten styl jest stworzony dla Ciebie. Najistotniejszą sprawą w nowoczesnym pomieszczeniu jest przestrzeń. Nie ma tu jasno zaznaczonych granic pomiędzy pomieszczeniami. Pokoje mogą być przedzielone szklanymi, przesuwnymi drzwiami. Liczy się światło: to sztuczne, jak również naturalne.

http://wnetrza-ze-smakiem.pl/rustykalna-sypialnia-jak-z-wiejskiego-dworku
Autor: Holly Lay
Źródło: http://www.flickr.com
Stąd w nowoczesnych pomieszczeniach często stosuje się ogromne okna. Przeważają tutaj też jasne – często zimne kolory. Wystrój jest przeważnie praktyczny i minimalistyczny – w nowoczesnym mieszkaniu znajduje się niedużo mebli.

Rustykalny styl wnętrza

To zupełnie inna bajka od wcześniejszych prezentacji. Tu najważniejsza jest natura. Rustykalny wystrój wnętrza nie toleruje sztucznych materiałów. W rustykalnych domach przeważa kamień i drewno. Niejednokrotnie stosuje się ceramikę czy pewne metale szlachetne, takie jak miedź i żelazo. Składniki wystroju przywołują klimat szwedzkich farm, gospodarstw domowych, a nawet szkół. To, co charakteryzuje styl rustykalny, to również wzory: kwiaty, pasy, kraty, które zdobią materiały. Na aranżację wnętrza istnieje wiele sposobów. W wyborze stylu należy kierować się swoim wyczuciem smaku i gustem. Najważniejsze jest to, żebyśmy komfortowo czuli się w swoim domu.