Broszka – pomysł na nadanie charakteru swojego ubioru

Broszka. Mała rzecz a cieszy. Jednocześnie potrafi tak wiele zdziałać… Nieodpowiednio dobrana sprawi, że będziemy wyglądać poważniej i zniszczy nawet najbardziej zaplanowany strój. Znakomicie dopasowana, nada pożądanego efektu kreacji, a nam pewności siebie i wdzięku. Zapewne są między nami panie, którym broszki kojarzą się ubiegłym stuleciem, stylem retro i podarunkiem od babci. Lecz prawdziwe fashionistki i osoby, dobrze zorientowane w świecie mody wiedzą, że biżuteria ta występuje każdego sezonu wśród kolekcji najbardziej znanych projektantów.

W jaki sposób nosić broszki aby dodawały nam urody a przy tym odejmowały lat?

Stylizacja modowa
Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com

Główna zasada brzmi: zestawiajmy stare z nowym. Nie bójmy się połączeń typu : broszka po babci wysadzana szlachetnymi kamieniami i zwykły T – shirt z sieciówki. Właśnie na takim efekcie przełamania nam zależy! Na mniej oficjalnym, acz spektakularnym stylu. Zasada ta tyczy się też w drugą stronę – zdecydujmy się, aby do sukienki, żakietu lub płaszcza w stylu vintage przypiąć niekonwencjonalne, szalone broszki z filcu, plastiku. Dobrym pomysłem jest też samodzielne jej stworzenie, gdyż wbrew pozorom nie jest to trudne zajęcie. Następną ważną okolicznością, którą należy zaznaczyć, jest miejsce gdzie wpinamy naszą ozdobę. Oczywiście, najbardziej znane miejsce to klatka (idź tutaj) piersiowa, ale dlaczego by nie uczynić z niej całą ozdobą kołnierzyka? Najprostsza koszula nabierze dzięki temu zabiegowi elegancji i wyrazu.Trzecia zasada brzmi: broszki dobrze sprawdzają się nie tylko w towarzystwie sukienek i marynarek, ale też ze swetrami. Nudny dzianinowy sweter nabierze niepowtarzalnego i zupełnie nowego stylu tworząc duet z broszką.

Broszka to też sprawdzony przez nasze mamy sposób na odmianę naszych torebek, rękawiczek, pasków czy butów. Słynny stylista Gok Wan w odpowiedni sposób uczy kobiety jak ze skromnych pantofli uczynić centralny punkt naszej stylizacji przypinając dwie broszki (broszki). Brak nam funduszy na wieczorowa torebkę? Przypnijmy broszkę do takiej, którą już posiadamy w swej szafie.
Nie obawiajmy się więc broszek! Prawidłowo dobrane, postawią przysłowiową kropkę nad „i” naszym stylizacjom.