Biżuteria, w jaki sposób dodać sobie wdzięku i odjąć lat?

Broszka. Niewielki rozmiar, wielka radość. Jednocześnie tak wielki w niej drzemie potencjał… Nieprawidłowo dobrana sprawi, że będziemy wyglądać poważniej i popsuje nawet najbardziej przemyślany strój. nienagannie dobrana, nada odpowiedniego charakteru kreacji, a nam zdecydowania i gracji.

Na pewno są między nami kobiety, którym broszki kojarzą się z minionymi epokami, stylem retro i prezentem od babci. Jednak prawdziwe fashionistki i osoby, śledzące świat mody wiedzą, że dodatek ten przejawia się każdego sezonu wśród kolekcji najlepszych domów mody.

Jak nosić broszki by dodawały nam urody a przy tym odejmowały lat?

Jedna z ważniejszych zasad: zestawiajmy stare z nowym. Nie bójmy się połączeń typu : babcina broszka ze szlachetnych materiałów i banalny T – shirt z sieciówki. Właśnie na takim efekcie przełamania nam zależy! Na mniej poważnym, acz spektakularnym stylu.

biżuteria
Autor: Cocktail’me
Źródło: Cocktail’me

Zasada ta ma odniesienie także i w drugą stronę – zdecydujmy się, aby do sukienki, żakietu czy płaszcza w stylu vintage przypiąć modne, zabawne broszki z filcu, plastiku. Dobrym pomysłem jest też samodzielne jej wykonanie, gdyż wbrew pozorom nie jest to trudne zajęcie. Kolejną istotną okolicznością, którą musimy podkreślić, jest miejsce gdzie wpinamy naszą ozdobę. Oczywiście, najbardziej popularnym miejscem jest klatka (więcej na ten temat tutaj) piersiowa, lecz dlaczego by nie podkreślić broszką kołnierzyka? Prosta koszula zyska dzięki naszej kreatywności elegancji i wyrazu (oferta).

Po trzecie, broszki dobrze sprawdzają się nie tylko w połączeniu z marynarkami i sukienkami, ale też ze swetrami. Nudny kardigan nabierze niepowtarzalnego i całkiem nowego stylu w towarzystwie broszki.
Broszka np. z olenkaphu.pl to też niezawodny sposób na odmianę naszych torebek, rękawiczek, pasków czy butów. Znany stylista Gok Wan w interesujący sposób uczy kobiety jak ze skromnych pantofli uczynić najistotniejszy punkt naszej stylizacji przypinając dwie broszki. Nie mamy funduszy na wieczorowa torebkę? Przypnijmy broszkę do takiej, która wisi już parę sezonów w szafie.
Nie bójmy się więc broszek! Odpowiednio dobrane, postawią przysłowiową kropkę nad „i” naszym stylizacjom

.