Tag Archives: cena

remont

Pierwszy remont? Lepiej przeczytaj opinie o fachowcach.

Przy dzisiejszej sytuacji rynkowej coraz rzadziej decydujemy się na zakup nowego domu. Zatroskani wolimy oszczędzać i nie podejmować wieloletnich decyzji finansowych. Banki również mniej przychylnym okiem patrzą na klientów, którzy chcieliby wziąć 30-letni kredyt. Nie jest to taki problem znaczący jeśli mamy dom, inna sprawa, gdy zamierzamy się usamodzielnić, nie jest to takie łatwe do wykonania.
Ryba pływająca w akwarium

Jakie typy oświetlenia wybrać do akwarium?

Właściwie dobrane oświetlenie w domowym akwarium jest istotne dla zachowania w dobrej formie roślin akwariowych, oraz ryb i pozostałych zwierząt. Nieprawidłowo dobrane oświetlenie może powodować obumieranie roślin akwariowych, obumieranie ryb czy zbyt duży rozwój glonów. By temu zapobiec, istotna jest temperatura światła oraz energia cieplna, która jest wydzielana przez źródło. Do domowego akwarium zupełnie nieprzydatne mogą się okazać niektóre urządzenia oświetleniowe – jak lampy na rtęć i metalohalogenowe.
Dom z ogrodem

Listwa LED w ogrodzie

Podczas wyposażania swojego mieszkania spore grono klientów i klientek skupia się wyłącznie na wnętrzu mieszkania, często nieco zaniedbując ogród. Kwestia oświetlenia w ogrodzie może być niekiedy podobnie zasadnicza, co wybór lampy do mieszkania. Oświetlenie ogrodowe realizuje funkcję reprezentacyjną, a również w dużym stopniu ułatwia przemieszczanie się po ogrodzie już po zmierzchu. W którym miejscu jednak nabywać takie lampy i jakie oświetlenie ogrodowe LED trzeba wybrać?