Czego nie wiemy o diecie naszych pupili

Żywienie naszych czworonożnych przyjaciół nie jest sprawą prostą, jedzenie dla ludzi nie zrekompensuje potrzeb dotyczących diety naszych zwierzaków a wręcz przeciwnie może im znacznie zaszkodzić. Zwierzaki trzymane w blokach są inne od swoich nieudomowionych przodków – są mniej odporne na choroby, bardziej delikatne oraz bardziej wymagające jeśli chodzi o opiekę i troskę. Zmiany dotyczą także żywienia– sucha karma dla psa nie pełni jedynie funkcji żywieniowych ale i dodaje kluczowych witamin, makro i mikroelementów.

Internetowe sklepy zoologiczne (np. zwierzakowo) posiadają bardzo duży wybór pokarmu dla zwierząt– karmy sypkiej jak i gotowych dań mokrych. Z pewnością, każdy zwierzak znajdzie tutaj coś dla odpowiedniego– wybór smaków jest bowiem niezwykle duży- zaczynając od dań rybnych, poprzez drób po dziczyznę. Ogromną popularnością darzone są karmy suche dla psów acana, składają się one w większości z wysokobiałkowych składników, co jest niezwykle istotne, ponieważ białko jest głównym składnikiem budującym mięśnie szkieletowe.

Dokonując wyboru karmy dla naszych pupili należy zwrócić uwagę również na ich skład i to dla jakich ras są przeznaczone, inny skład karmy będzie dla psów małych ras, a inne dla kilkunastu kilogramowych, ogromnych wyżłów czy bernardynów. Purina karmy dla psów (http://www.zwierzakowo.pl/sklep/karmy-dla-psow.html) uwzględniają wszelkie aspekty psiego życia, dbając aby składniki w pokarmie równoważyły ewentualne braki żywieniowe. Do karm dobrej jakości i chętnie wybieranych są karmy dla psów pronature.

koty
Autor: Grzegorz
Źródło: http://www.flickr.com

Karmy funkcjonalne (http://www.zwierzakowo.pl/sklep/karmy-eukanuba-dla-psow.html) odgrywają niezwykle ważną rolę żywieniową dla tych czworonogów, które są podatne na choroby i zmagają się ze schorzeniami np układu trawiennego czy układu kostnego. Wymagają one bowiem większej troski i opieki a karma funkcjonalna pełni w tym wypadku rolę leczniczą. Jej składniki, w zależności od choroby i schorzenia będzie innyi inną ilość elementów odżywczych i budulcowych będzie zawierał. W trosce o zdrowie naszych czworonożnych przyjaciół dokonujmy mądrego wyboru karmy i troszczmy się o wybieranie najlepszych karm i bilansowanie posiłków.