Co robić, aby we wszystkich przypadkach obdarowywać przyjaciół udanymi podarkami?

Kiedy dajemy dla kogoś prezent, z pewnością chcielibyśmy, aby po prostu spowodował się on dla obdarowanej osoby. Jednak fakty są takie, że w wielu przypadkach prezenty są niewypałami. Doskonale to widać po chociażby poświątecznym ruchu na aukcjach internetowych. Bardzo często jest tak, że ludzie po krótkim czasie wystawiają aukcję i po prostu poszukują chętnego.

To trochę przykre, bo przecież pewnie mieliśmy szczere i pozytywne intencje. Choć w przeważającej większości przypadków nie mamy zielonego pojęcia, że prezent był nieudany, bo owa osoba nie „chwali się” owym faktem.

Prezent w opakowaniu
Autor: Anders Abrahamsson
Źródło: http://www.flickr.com

Jednakże należy tak czy siak postarać się, aby w każdym przypadku prezent dla dziewczyny (sprawdź to: http://prezentokracja.pl/Prezent_dla_Dziewczyny/katalog.html) czy matki, a więc pewnie najbardziej istotnych osób w naszym życiu, był niemalże pod każdym względem czymś niesamowicie udanym. Można powiedzieć, że taki typowy mężczyzna, choć ciężko mówić o regule, po prostu nie potrafi w odpowiedni sposób wybrać prezentu. Na szczęście raczej ostatnio polscy mężczyźni coraz lepiej poznali kobiety, ich pragnienia, lecz w dalszym ciągu trudno mówić, iż jest fantastycznie.

Na całe szczęście funkcjonują w Internecie te serwisy internetowe, które sprawiają, że niejako serwisy aukcyjne niejako ponoszą straty. Przecież jeżeli upominki są w pełni trafione, to nie może zdziwić, że są sporo rzadziej wystawiane na aukcjach. I właśnie dlatego trzeba rozejrzeć się za stronami www z fajnymi upominkami. W sumie sporo takowych w Internecie. A to bardzo dobrze pokazuje, że choć bardzo często nie wiemy zbytnio co zakupić jako prezent, to przynajmniej mamy jak najlepsze intencje. A tak naprawdę nie ma nic bardziej znaczącego, aniżeli dobre chęci!

Warto również na sam koniec nieco próbować zwalczyć stereotyp jakoby prezent dla mamy (przejdź do serwisu) czy dziewczyny musiał być koniecznie drogi. Przecież dobra materialne to jeszcze nie wszystko. Można wiele zrozumieć, lecz w żadnym razie nie można zaakceptować zachowań typu: postaw się… W końcu najbardziej znacząca jest pamięć – bez dwóch zdań można zakupić swoim najbliższym ten prezent, który cechuje się mało wygórowaną ceną, ale mimo wszystko jest w stanie się spodobać. Zwróćmy w takim razie na to wszystko sporą uwagę, a zapewne wszystko będzie w jak najlepszym porządku.