Co zrobiłem, że moja kilkuletnia córka jest naprawdę szczęśliwa?

Jednym z najbardziej istotnych zadań każdego rodzica jest zapewnienie swojemu dziecku radości. Naturalnie zbyt wielkie rozpieszczanie pociechy nie jest pochwalane przez wszelkiej maści psychologów – nie są bez racji, lecz i tak dzieci powinny być uradowane! I z tego powodu jakieś pięć dni temu wysłałem małżonkę i córkę do teściów i przeprowadziłem solidny remont!

fragment dziecięcej sypialnii
Autor: TownePost Network
Źródło: http://www.flickr.com
Głównie skupiłem się na pokoju dziecięcym, choć także zmieniłem prezencję łazienki – w sumie córa spędza dużo czasu w łazience, więc to też było przede wszystkim zrobione z myślą o niej. Zatem na samym początku oglądałem się trochę za planami łazienek. Sądziłem, że odnajdę te projekty łazienek, które są niejako nowoczesne, lecz przy tym gustowne. No i nie pomyliłem się! Prawda jest taka, iż odnalazłem tak wiele projektów łazienek, że tak jakby miałem ogromny mętlik w głowie. Jednak podjąłem chyba odpowiedni wybór.

Urządzenie łazienki było stosunkowo łatwe, szczególnie, że niegdyś pracowałem w firmie, która specjalizowała się w remontach łazienek. Cóż, w sumie nie przychodzi mi teraz nic ciekawego do dodania – czyli najzwyczajniej zrobiłem nieduży remont i kropka. Zwłaszcza jestem zadowolony z zastosowanego oświetlenia. Dzięki oświetleniu pobyt w naszej łazience jest jeszcze przyjemniejszy. Nie tylko ja mam takie odczucia dotyczące tego pomieszczenia. Możesz mi wierzyć, drogi czytelniku!

Chciałbym jednakże napisać trochę o pokoju dziecięcym. Dodatki dużo zmieniają! Zwracałem własną uwagę szczególnie na kolorystykę. I choć róż nie jest moim najbardziej lubianym kolorem, to koniec końców musiałem posłuchać się głosu córki, która nie odbiega w niczym od własnych przyjaciółek, a więc wprost przepada za różowymi barwami.

Cóż, o gustach się nie dyskutuje – mam nadzieję, że za kilka lat zmieni własne preferencje. Starałem się również o to, aby pokój dziecięcy charakteryzował się należytym bezpieczeństwem – w żadnym razie nie możemy zapomnieć właśnie o tym!

Wiele mogę zrozumieć, ale nigdy nie zdzierżę tego, że istnieją w naszym społeczeństwie ci rodzice, którzy nie wnikają za bardzo w bezpieczeństwo dzieci. A później słychać tyle o różnego rodzaju wypadkach z udziałem najmłodszych. Zatem podsumowując tematy dot. remontowania pokoiku dziecięcego – należy zwrócić należytą uwagę na dosłownie każdy detal, zadbać o to, aby dziecko było usatysfakcjonowane, lecz należałoby też zwracać baczniejszą uwagę na te kwestie, w które dzieci raczej nie wnikają. Czyli chodzi o bezpieczeństwo.