Czy każdy fotograf jest w stanie zrobić dobrej jakości zdjęcia weselne? W jaki sposób dobrego specjalistę wybrać?

Wiele par biorących ślub stara się by wszystko przygotować jak najlepiej. Rzeczy do zrobienia jest dużo dlatego trudno jest dopiąć wszystko na ostatni guzik. Jednak ważne by w pierwszej kolejności zadbać o rzeczy najbardziej istotne. Jedną z tych rzeczy jest właśnie zamówienie fotografa na ślub. W jaki sposób znaleźć tego najlepszego? Jakimi rzeczami się kierować?

Po pierwsze musimy zastanowić się jaki budżet możemy wydać na taki cel. Ceny tego typu usług są dość zróżnicowane i wahają się od kilkuset do kilkunastu tysięcy złotych. Trzeba sprawdzić co dana firma oferuje w danej cenie i zastanowić się na czym nam najbardziej zależy. Czy chcielibyśmy mieć cały zestaw usług, to znaczy czy chcielibyśmy mieć reportaż z przygotowań, uwieczniony ślub – sprawdź wideofilmowanie nowy targ www.byczefilmy.pl/oferta – i wesele, jak i zdjęcia w plenerze. Profesjonalna fotografia ślubna może zapewnić nam to wszystko. Jedynie od nas zależy czy faktycznie chcemy zakupić cały pakiet, czy może jednak chcemy pamiątkę z wesela i zaślubin i nie chcemy tracić czasu na rzeczy jak (zobacz nasz serwis www) sesja w plenerze.

Należy dobrze sprawdzić co mamy w całej usłudze. To znaczy jak dużo zdjęć jest w pakiecie, czy w cenę wliczony jest album ze zdjęciami czy też trzeba za niego uiścić dodatkową opłatę. Odnośnie pracy fotografa, to musimy sprawdzić czy trzeba dodatkowo płacić za jego dojazd oraz czy musimy zapewnić mu nocleg. Takie rzeczy trzeba ustalić wcześniej oraz wybrać najdogodniejszą ofertę, bo jedne firmy oferują mniej, a drugie więcej rzeczy za taką samą opłatę.

Para młoda
Autor: vastateparksstaff
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba koniecznie sprawdzić jakie jest doświadczenie ludzi oferujących nam usługi fotograficzne. Wbrew pozorom nie jest to tak proste jak się wydaje. Nie wystarczy najzwyklejszy sprzęt jak i umiejętności wykorzystywane do fotografowania na co dzień. Dla przykładu zdjęcia z kościoła to nie jest prosta sprawa. Wyjątkowe, inne niż zwykle oświetlenie sprawia, iż nie jest prosto zrobić dobre zdjęcia. Prócz tego potrzebny jest jasny obiektyw oraz dobrej jakości lampa błyskowa. Dobry fotograf ślubny będzie wiedział jak zachowuje jego sprzęt fotograficzny w trudnych warunkach. Powinien też mieć umiar jak i wiedzieć jak zachować się na takiej ceremonii ażeby nie zmienić takiej wyjątkowej chwili w normalną sesję fotograficzną. Koniecznie przejrzyjmy portfolio fotografa, aby sprawdzić w jakim klimacie robi on zdjęcia oraz czy te fotografie nam odpowiadają. Za końcowy rezultat odpowiedzialna jest także profesjonalna obróbka z użyciem programu komputerowego, dlatego umiejętności fotografa w takim zakresie będą też widoczne na jego dotychczasowych pracach.