Czym jest podajnik ślimakowy i jakie są odmienne rodzaje podajników?

Każde takie urządzenie jak fax, drukarka czy też kopiarka wykorzystuje tzw. system ADF, zatem sposób efektywnego podawania papieru. Ułatwia on ułożenie kilku stron równocześnie.

Jest to mechaniczny podajnik dokumentów, który wyjątkowo przyspiesza tworzone przez dane urządzenie czynności. Szczególnie, jeśli te tyczą się jakichś wielostronicowych dokumentów. Funkcja ADF podsuwa kolejne kartki bez potrzeby manualnego podawania każdej strony. Należałoby wspomnieć, że są podajniki (poprzednia strona) dwustronne (tzw. duplex), jakie nie tylko podsuwają papier do urządzenia, ale również transportują go później na specjalną tacę. Naturalnie sama zasada działania jest tak przydatna, że jest wykorzystywana także w wielu innych celach.
Maszyna
Autor: Eric Vernier
Źródło: http://www.flickr.com
Wystawa
Autor: Leo Torri
Źródło: DuPont™

Przykładowo tak zwane podajniki ślimakowe lub inaczej mówiąc – przenośniki, posiadają szerokie zastosowanie w przemyśle transportowym i są stosowane przede wszystkim do przenoszenia materiałów sypkich (przykładowo piasku), ale także innych towarów po wyznaczonej ścieżce. Tego typu podajnik ślimakowy może być używany np. w gospodarstwie rolnym, w betoniarniach czy zakładach utylizacji odpadów. Tego typu podajniki są zazwyczaj stosowane w kombajnach wykorzystywanych w rolnictwie, jako narzędzia zabierające materiał spod zbiorników na zboże, lecz również mogłyby zostać wykorzystane podczas procesów technologicznych przy dozowaniu różnych surowców. Istnieją 2 rodzaje podajników ślimakowych.

Mogłyby być one zaopatrzone w tak zwane koryto zamknięte albo otwarte. Wersje z korytem zamkniętym są w kształcie litery U oraz mają pokrywy, z kolei te otwarte – klap nie mają.