Dekorowanie ścian

W wielu naszych mieszkaniach ściany są jedynie jednym z elementów konstrukcji, na których podtrzymywane są stropy. Jedynym szaleństwem, na jakie sobie pozwalamy jest malowanie ścian na jakiś kolor. I na tym najczęściej kończy się temat dekoracji ścian. A przecież są to powierzchnie, które dają mnóstwo opcji. Ludzie, którzy fascynują się dekoratorstwem pomieszczeń lub zajmują się tym profesjonalnie, zdają sobie z tego sprawę, że ściany stanowią nieoceniony element dekoracyjny całego domu.

Sypialnia - kolekcja CLASSIC
Źródło: www.vox.pl
Jest mnóstwo sposobów na to, aby zmienić wygląd naszych ścian. Możemy zacząć od tych najbardziej rozpowszechnionych, a więc od zabawy kolorami. Zazwyczaj ściany – (zobacz https://www.jeger.pl/efekty-dekoracyjne-do-scian/87-jeger-beton.html) w naszych domach są pokryte jednym kolorem. Ale jesteśmy w stanie uzyskać fantastyczny efekt, kiedy zastosujemy tych kolorów kilka. Mogą one harmonizować ze sobą, wówczas uzyskamy efekt cieniowania. Można również wybrać kontrastowe barwy, które bardzo ożywią nasze wnętrze.

Czasami nasze ściany zdobią reprodukcje obrazów (modne propozycje twoja-galeria.eu/malarstwo – wyjątkowe obrazy Maxymiliana Novaka Zemplińskiego –1-reprodukcje.html). Obrazy to doskonała propozycja dla ludzi, kochających sztukę, których niestety nie stać na zakup oryginałów. Taka dekoracja pasuje do klasycznych wnętrz, a także tych, urządzonych w stylu Secesji lub do wnętrz w stylu barokowym. Jesteśmy w stanie także przeznaczyć jedno pomieszczenie, na przykład pokój dzienny i urządzić tam naszą małą galerię sztuki.

Świetnie sprawdzają się również wydruki artystyczne (można kupić odkryj więcej). To ciekawa forma ozdoby naszych ścian też w pozostałych pomieszczeniach. Nie zapominajmy, że kuchnia czy przedpokój to również ważne wnętrza, o których musimy pamiętać w trakcie dekorowania całego mieszkania.Jeśli cenniejsze są dla nas więzi rodzinne od historii sztuki, można ozdobić nasze ściany zdjęciami członków rodziny. W szczególny sposób możemy pokazać te najstarsze, które mają niepowtarzalny urok. Warto powiesić je w drewnianych ramkach, które uwydatniają ich niezwykłą urodę. Możemy także ułożyć zdjęcia w jakiejś formie, na przykład koła. Tak udekorowana ściana będzie nam napominać o chlubnej historii naszej rodziny i może być nie lada atrakcją dla odwiedzających nas gości.