Dlaczego dobrze jest wysłać nasze dzieci na obozy jeździeckie?

Czy każdy z nas powinien posiadać zainteresowania? Zapewne nie, jednak o ile uboższe byłoby nasze życie bez owej „maszyny”, która dodaje nam skrzydeł każdego dnia. Zatem to do nas, rodziców należy obserwowanie zainteresowań dziecka i pogłębianie ich. Dobrą porą ku temu są wakacyjne miesiące, w czasie których – zamiast oddawania się błogiemu lenistwu na złotych plażach – warto umacniać pasje dziecka.

koń
Autor: Sara Mofford
Źródło: http://www.flickr.com
Kolonie dają naszym pociechom możliwość spróbowania czegoś zupełnie nowego, możliwość podróżowania, a co najbardziej istotne zdobycia teorii i…praktyki. Oferta obozów wakacyjnych przedstawia się niezwykle interesująco, zaczynając od obozów artystycznych, po obozy żeglarskie czy obozy konne.

Co więcej, w przypadku każdej z tych umiejętności, im szybciej dzieci wkroczą w świat pasji tym lepiej.

Warto w związku z tym jak najwcześniej zainteresować dzieci końmi lub żaglówkami, gdyż jeżeli naprawdę pokochają to co robią, będzie to pasja na całe życie.

jazda konna
Autor: Shannon Veerkamp
Źródło: http://www.flickr.com

Wakacje lada dzień – zastanawiamy się, planujemy nadchodzące miesiące. Może razem z dzieckiem przedyskutujemy wyjazd na obóz jeździecki? Dzięki obcowaniu ze zwierzęciem to znacznie więcej niż zwykły sport. Aby przekonać naszą niezdecydowaną osóbkę, odwiedźmy znajdujące się w okolicy stadniny, strony poświęcone tej tematyce (np. wpisując w internecie słowa kolonie konne – lub zerknij na stronę: http://patataj.com/oferta/jazdakonna).

Koń znany jest z tego, że w trudnych chwilach umie podtrzymać na duchu niczym najwierniejszy przyjaciel, samą swą obecnością. Może być również znakomitym terapeutą. Kontakt fizyczny z koniem, jego ciepło i psychiczne oddziaływanie na człowieka są nieocenione.

Kolonie i obozy służą nauce samodzielności, podejmowania decyzji, śmiałości oraz ciekawości świata. To dzięki takim wyjazdom nasze dziecko poszerza horyzonty, rozwija pasje i zainteresowania. Zważywszy na owe argumenty pozwólmy dziecku rozwinąć skrzydła, a w dalszym życiu wzniesie się na wyżyny swych możliwości.