Czy dobrze jest zachować nieużywane ubrania?

Od czasu do czasu warto do garderoby dołożyć jakiś nowiutki ciuch. Tyle że z kolejnymi zakupami niezagospodarowane miejsce w garderobie kończy się w szybkim tempie. Co można na taką sytuację zaradzić? Zazwyczaj wybór pada na wyrzucenie niemodnych ubrań. Jako że już się w nich nachodziłaś to nie zechcesz ich włożyć. A do tego wyszły z mody, więc nawet wstyd zakładać takie ubrania. Czy to właściwy punkt widzenia? Niekoniecznie. Czasem warto zostawić stare ubrania. Dlaczego to może się okazać opłacalne?

moda
Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze, świat mody regularnie lubi robić nawroty (aktualne trendy i pomysły). Jeśli spojrzysz na dawne zdjęcia albo filmy, czasem bohaterowie wyglądają zaskakująco współcześnie. Nic jednak w tym dziwnego, po prostu stylizacje albo fryzury, które dawniej zachwycały dziś znów wracają do łask. Jedne ciuchy potrzebują dziesięcioleci, żeby znów wrócić do mody, kolejne jedynie kilku lat. Modową przyszłość trudno wyprorokować, ale jeśli jedynie masz podobną możliwość, warto „podjąć ryzyko” i zostawić najbardziej interesujące ciuchy jakie posiadasz, gdyż może niedługo wyjdzie na to, ze znów opłaca się je włożyć.

Najnowsza kolekcja RESERVED
Autor: RESERVED
Źródło: RESERVED

Drugi argument jest taki, że niektóre ubrania, które aktualnie Ci się znudziły posiadają uniwersalny krój. Tego rodzaju ciuchy to rzadkość, ale to także prawdziwa perełka w każdej szafie. Zauważ, że nawet niektóre gwiazdy Hollywood przychodzą na kolejne rozdania nagród w podobnej sukni. To dlatego, że ubranie zostało zaprojektowane jako ponadczasowe. Tego rodzaju ciuchy czasem są do znalezienia w sprzedaży, może któreś z nich są w Twojej szafie. Kolejny argument za zostawianiem niemodnych ciuchów to szansa przysłużenia się następnemu pokoleniu. Możliwe, że Twoje ubrania pewnego dnia przypadną do gustu Twoim dzieciom czy nawet wnukom. Lub tez podarujesz je o wiele młodszemu kuzynostwu. Najbardziej interesujące ubrania warto zostawić, gdyż niezależnie od mody – retro jest nieustannie w modzie.