Czemu spodnie dżinsowy posiadły tak ogromną sławę

Jeans to ponadczasowy materiał, z którego wykonane są zwłaszcza spodnie i kurtki. Chociaż jest to bawełniana tkanina dosyć gruba, nosi się ją bardzo wygodnie. Para jeansów to niezastąpiony element zarówno damskiej, jak i męskiej szafy. Z bawełnianego dżinsu produkuje się głównie spodnie, ale także inne elementy ubioru, przykładowo kurtki, codzienne bluzy, młodzieżowe koszule, czapki z daszkiem. Chociaż trendy zmieniają się co sezon, to oryginalne dżinsy nigdy nie wychodzą z mody. Niekwestionowaną ojczyzną jeansów są Stany Zjednoczone.

dżinsy
Autor: missing you…
Źródło: http://www.flickr.com
To tam, w XIX wieku Levie Strauss uszył pierwszy klasyczny model spodni jeansowych. Wówczas jeansy wyprodukowano z myślą o robotnikach, jednak z czasem stały się popularne szczególnie wśród młodzieży. Aktualnie w jeansach chodzą zasadniczo osoby w każdym wieku. Oczywiście spodnie jeansowe można dziś nabyć w niejednym sklepie, aczkolwiek najstarsze marki, takie jak Wrangler nadal cieszą się dużą popularnością. Markowe jeansy kupujemy przede wszystkim ze względu na ich wytrzymałość oraz uniwersalną stylistykę. Pasują one nie tylko do bawełnianych koszulek czy flanelowych koszul. Często spodnie tego typu nosi się w zestawie z marynarką lub dzianinową bluzką. Jest to typowy miejski styl, lubiany zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn.

Odzież dżinsowe są bardzo praktyczne i wygodne. Należy jednak umieć dobrać krój do swojej figury. U producentów bowiem jest bardzo bogaty wybór, jednakże nie w każdym kroju będziemy zgrabnie dobrze wyglądać. Trzeba zwrócić uwagę na to, jaką mamy figurę i właściwie dokonać wyboru. Nie zawsze trzeba ślepo podążać za modą. Jeśli twój typ sylwetki to gruszka, zdecydowanie powinnaś unikać fasonów typu skinny (więcej informacji).

dżinsy
Autor: John Fu
Źródło: http://www.flickr.com
Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji zdecydowanie będą boyfriendy. Są to spodnie, które doskonale zamaskują wszystkie niedoskonałości takiej figury, eksponując podkreślając jednocześnie jej atuty. Dla dziewczyn z szerokimi biodrami polecamy też ponadczasowy klasyczny model spodni dżinsowych. Osoby szczupłe o chłopięcych biodrach mogą kupić spodnie dzwony. Warto wiedzieć, że jeśli chcesz optycznie wydłużyć nogi zdecydowanie powinnaś kupić popularne ostatnio dzwony. Spodnie dżinsowe różnią się również takimi szczegółami jak wielkość i ilość kieszeni. Poza tym dzianinami (zobacz https://fashioncolors.pl/153-tkaniny-bawelniane-), z której są uszyte może być specjalnie sprana lub zagięta.