Doskonały sposób na przywrócenie świeżego powietrza w mieszkaniu

Jeżeli chcesz oddychać naprawdę wolnym od zanieczyszczeń oraz czystym powietrzem, wcale nie musisz wyjeżdżać do lasu czy też nad morze. Są Urządzenia, które dzięki zastosowanym w nich filtrom węglowym, są w stanie szybko i skutecznie usunąć z danego pokoju wszelkie komórki grzybów czy też pierwotniaki bądź zarazki.
Takie urządzenie jest zalecane zwłaszcza dla astmatyków oraz osób posiadających alergię, przy czym nie są one jedynymi osobami, które pragną móc oddychania nie zanieczyszczonym powietrzem.

Są one niezwykle łatwe w użytkowaniu, jednak samo oczyszczanie powietrza to jedno, trzeba pamiętać również o innego rodzaju parametrach. Tego typu urządzenie musi działać możliwie cicho, a równocześnie zapewniać stosownie dużą wydajność. Z pewnością należałoby zamieścić je w sypialni. To przecież w tamtym miejscu przebywamy kilka godzin, które pragniemy spędzić w wyjątkowo czystym powietrzu. Zazwyczaj mają one regulowaną ilość obrotów i jeśli na noc włączymy najmniejszą, będą niemalże bezgłośnie. W sprzedaży istnieją modele, w których maksymalny wytwarzany hałas może wynosić ok. 48dB, a to bardzo niewiele. Ważne jednak, aby wymiana powietrza w czyszczonym w ten sposób pomieszczeniu nie była za wielka.
łazienka
architekt wnętrz
Kot w salonie
Autor: Sam DeLong
Źródło: http://www.flickr.com
Musimy zwracać na to uwagę, przede wszystkim, jeżeli mieszkamy na osiedlu domów jednorodzinnych. To je ogrzewa się raczej wieczorem, a wtedy wzrasta poziom zanieczyszczeń. Z tego też powodu warto jest wietrzyć mieszkanie w dzień, z kolei wieczorem i w nocy zdawać się na oczyszczanie powietrza za pomocą specjalnego oczyszczacza.

Mają one kilkustopniową regulację obrotów, ale najwyższego ustawienia należy używać wyłącznie doraźnie. Ma to wpływ na szybkość zużywania się filtra, a działanie na mniejszych obrotach jest dostatecznie wydajna.