Drzwi wejściowe, wizytówka naszego domu

Drzwi wejściowe to istotny element mieszkania. Na ogół są ”próbką” tego, co ujrzymy po ich przekroczeniu. Lecz drzwi to nie tylko strona estetyczna, lecz głównie ochrona właścicieli i ich majątku. Na czym należy się skoncentrować przy wyborze drzwi wejściowych?

Fundamentalną sprawą jest bezpieczeństwo. Na rynku dostępne różnorodne drzwi antywłamaniowe. Dobrym pomysłem będzie rozglądać się za nimi w renomowanych sklepach, których jest sporo na rynku. Dostępne są różnego rodzaju okładziny czy odcienie. Trwała konstrukcja, wytrzymała blacha, uniemożliwiająca wyważenie czy wycięcie, dodatkowe zamki – to tylko nieliczne z zabezpieczeń, jakie posiadają takie drzwi. Jeśli mieszkamy w pobliżu Warszawy i mamy zamiar bliżej zapoznać się z tematem zabezpieczeń czy modelami, zajrzyjmy na strony internetowe poświęcone tej tematyce (np. drzwi (więcej informacji) gerda Warszawa). Odporność to kolejny aspekt na który należy uważać – mowa o szczelności drzwi a także izolacji termicznej. Nim nabędziemy drzwi zewnętrzne powinniśmy musimy przyuważyć, czy wskazany model cechuje wytrzymałość na działanie czynników atmosferycznych czyli deszczu, wiatru lub śniegu. A teraz najważniejsze, czyli wygląd.
Drzwi DOMINO
Autor: INVADO
Źródło: INVADO

W tej kwestii pole do wykazania się naszym gustem jak i zasobnością portfela mamy bardzo duże. Drewno, aluminium, PCV, drzwi przeszklone i pełne – jest w czym wybierać. Miejmy na uwadze tylko, że drzwi – znajdź więcej – wejściowe to zakup na długi czas, kierujmy się zatem rozsądkiem. Zdecydujmy się na wzór, który będzie pasował do budynku, będzie z nim współgrał, a jednocześnie nie znudzi się nam po krótkim czasie.

Atrakcyjne drzwi znajdziemy w firmie Porta, która swym 20-letnim doświadczeniem w branży przyzwyczaiła nas do wysokiej jakości materiałów, nowoczesnego jak i klasycznego wzornictwa oraz solidnego wykonania. Te cechy spowodowały, że drzwi Porta są często wybierane nawet przez najbardziej kapryśnych klientów. Jeżeli chcemy bliżej poznać produkty tej firmy, możemy zajrzeć do internetu wpisując frazę: drzwi Porta Warszawa. Porta to drzwi wewnętrzne oraz zewnętrzne, wybór jest naprawdę imponujący.