Eko moda

W ostatnich latach zmienił się na lepsze nasz stosunek do przyrody i ekologii. W internecie bardzo dużo jest informacji w tym temacie. W radiu porusza się tematy jak: „efekt cieplarniany”, ograniczanie emisji trujących gazów. Próbuje się temu zaradzić przez różne działania samorządowe, ogólnopolskie czy nawet ogólnoeuropejskie.

Firma sprzątająca
Autor: Sonny Abesamis
Źródło: http://www.flickr.com
Prawdziwą odmianę przeżyliśmy latem 2013 roku. Wtedy to zmieniły się przepisy o gospodarowaniu odpadami. Wprowadzono obowiązkowe sortowanie śmieci. Obecnie korzystamy z co najmniej dwu worków na śmieci. Jednego na śmieci tak zwane mokre, drugi na odpadki, które mogą być odzyskane.

Obecnie coraz częściej można spotkać ludzi, którzy całkiem świadomie rezygnują ze środków typu: na korzyść naturalnych preparatów biodegradowalnych. Wytwórcy szybko spostrzegli trend do dbania o naturę i przystosowali się wytwarzając biodegradowalną chemia gospodarcza, która jest przyjazna dla środowiska naturalnego, zarazem tak samo skuteczna jak zwykłe środki czystości. W handlu dostępne są całe linie takich produktów czyszczących, piorących, preparatów do czyszczenia powierzchni szklanych, odtłuszczacze, sanitariaty (w tym nawet preparaty do WC).

Na rynku możemy dostać również ściereczki i czyściki wykonane z tak zwanej mikrofibry, które ograniczają lub wręcz wyeliminowują stosowanie jakichkolwiek chemicznych detergentów. Takie ściereczki świetnie sprawdzą się w mieszkaniach osób cierpiących na alergię czy niemowlaków bowiem do czyszczenia możemy używać samej wody. Przydają się do czyszczenia wszelakiego rodzaju gładkich nawierzchni: drewna, ceramiki, szklanych czy metalowych. Nie tworzą one smug ani zacieków. Współczesna pani domu jak widać, umie pogodzić potrzebę czystości oraz dążenie do eko rozwiązań.