Fototapety w aranżacji pomieszczeń

Jeszcze nie tak dawno aranżacje wnętrz wykorzystujące fototapety w mieszkaniach uważane były za nieudane projekty. Obecnie ma miejsce spektakularny renesans fototapety we wnętrzach.

Łóżko
Autor: jessicadally
Źródło: http://www.flickr.com
Wybór fototapet jest współcześnie niesłychanie szeroki i każdy odnajdzie fototapetę dla siebie. Znajdziemy tak fototapety (link tu…), które są doskonałymi zdjęciami widoków, kompozycjami fotograficznymi ludzi, zwierząt, przyrody albo fototapety wieża Eiffela. Istnieje nawet możliwość kompozycji fototapety wykonanej na bazie fotografii swego autorstwa. Barwne zdjęcia a także grafiki w wielkim formacie przełamują bezbarwną nawierzchnię ścian. Jest to wyjątkowo jest widoczne w niewielkich pomieszczeniach, w których zaprojektowano fototapetę z motywami przestrzeni otwartej przedstawionej w perspektywie fotografii. Prócz tego, iż ożywiają wnętrze bardzo oddziałują na nasze postrzeganie przestrzeni, która zdaje nam się większa jak też mniej przytłaczająca. Warto dodać, że też sam motyw prezentowany na fototapecie posiada kolosalne znaczenie.
technologie
Bardzo istotne jest by przed zamówieniem wydruku fototapety założyć sobie styl mieszkania i kluczowy motyw przewodni fototapety. Następnie warto zasięgnąć opinii przyjaciół lub członków rodziny która fototapeta wedle nich jest najlepszą alternatywą do wybranego wnętrza. Oprócz rzecz jasna istotnych walorów dekoracyjnych fototapet warto także zwracać uwagę na kwestie funkcjonalne. Tapety z podwyższoną odpornością są laminowane jak też lateksowe.

Istnieją także grube fototapety winylowe, które są wyjątkowe wytrzymałe. Bardzo popularne jest zestawienie szkła z fototapetą, które jest w szczególności rekomendowane do takich pomieszczeń jak kuchnia, umywalnia itd.