Garnki z żeliwa

Gotowanie w najlepszych, wyposażonych w doskonałe technologie naczyniach służy zdrowemu żywieniu. Naczynia żeliwne nie są tanie, ale nasze zdrowie jest bezcenne.
[IMG=1405/5371d52b4ceac___flickr_9626042431.

Gotowanie w najlepszych, zaopatrzonych w znakomite technologie naczyniach sprzyja zdrowemu żywieniu. Naczynia żeliwne są drogie, ale własne zdrowie jest bezcenne.
ekran LED
Autor: Blake Patterson
Źródło: http://www.flickr.com

Żeliwo to budulec ogromnie solidny i wytrzymały na rozmaitego typu uszkodzenia mechaniczne.

żeliwne garnki

Przy poprawnym stosowaniu, nie mogą się zniszczyć, nawet jeżeli będą stosowane codziennie przez bardzo długie lata.

Naczynia żeliwne z emalią są przeznaczone do zdrowego i w całości dietetycznego przygotowania wypiekanych i gotowanych dań. Solidny korpus naczynia żeliwnego przykrywa gruba powłoka emalii w ciekawych barwach na zewnątrz i we wnętrzu naczyń. Naczynia żeliwne i pokrywki naczyń zaopatrzone są w trwałe rączki z żeliwa. Interesująca forma naczyń i ich kolorystyka, również wywołują zainteresowanie. Naczynia żeliwne cechuje wysoka klasa wykonania, niepowtarzalne wzornictwo i bogata gama kolorystyczna.
Żeliwo zapewnia równe rozprowadzenie ciepła i długie utrzymywanie wysokiej ciepłoty, zaś szkliwo zabezpiecza naczynie przed korodowaniem, a produkty przed przywieraniem.
Dużą wartością naczyń żeliwnych jest możność rozgrzania ich do wysokich temperatur, co znacząco poprawia smak przygotowanych w nich pokarmów. Do mieszania potraw w naczyniach żeliwnych, najbezpieczniej używać łyżek plastykowych, lub drewnianych, bo nie drapią nawierzchni.
Garnki żeliwne sporządzone z cudownego surowca, sprawdzą się znakomicie na każdego gatunku kuchence. Mimo tego, że naczynia żeliwne są ciężkie, planowo profilowane dna naczyń nie mają możliwości uszkodzić płyty kuchni.

Garnki i patelnie z żeliwa ogrzewają się powoli, ale wspaniale zatrzymują ciepło, a to jest przydatne do dłuższego gotowania potraw.
Przyrządzanie żeliwnych naczyń do użytku polega na natarciu powierzchni naczynia niedużą porcją oleju i podgrzaniu naczynia w wysokiej temperaturze.
Potem odstawiamy naczynie, ażeby ostygła i wycieramy nadwyżkę oleju.
Naczynia z emaliowanego żeliwa wystarczy po użyciu umyć ręcznie i osuszyć szczegółowo papierowym ręcznikiem do sucha.