Garść informacji o niepowtarzalnych elementach aranżacji mieszkalnych wnętrz

Dom stanowi prawie zawsze dorobek naszego życia. Raz otrzymanych czterech kątów z reguły i bez wyraźniej przyczyny się nie zmienia. Kolejne pokolenia przeprowadzają konieczne remonty i udogodnienia. Każdy przecież chce, aby jego mieszkanie posiadało wszelkie współczesne wygody, np. wannę z hydromasażem. Kiedy metamorfoza wnętrza domu staje się faktem, to wtedy przychodzi czas na dekorację kolejnych pokoi. Pani dom uwielbiająca styl retro, na bank zamieści w mieszkaniu parę ślicznych drobiazgów z poprzednich epok. Natomiast bardziej zamożne reprezentantki płci pięknej zakupią nowoczesne meble, które jednakże swoim wyglądem nawiązują do przeszłości.

shabby chic
Autor: Lotari
Źródło: Lotari
Jednym ze skutecznych trików na urządzenie wręcz historycznego wnętrza są dekoracje shabby chic – www.bellemaison.pl. A wśród nich poczesne miejsce zajmują oryginalne meble, które można podzielić na dwie kategorie. Jedna z nich to szafki, które będą łączyć się tylko i wyłącznie z staromodnie urządzonym wnętrzem. Pod uwagę możemy wziąć na przykład niewielką rozmiarów półkę zawieszaną na kuchennej ścianie – taki odizolowany od reszty mebel w wiekowym stylu nie będzie dobrze wyglądał w nowoczesnej kuchni. Z kolei do nowego salonu można bez żadnych przeciwwskazań wstawić uroczy stolik w stylu shabby chic.

Omówione powyżej meble będą odznaczać się przynajmniej jedną wspólna cechą. Bywają one malowane kilka razy, a kolejne warstwy farby przebijają przez siebie. Tego typu sposób wykończenia jest wyznacznikiem starego stylu, jak i stanowi o niezwykłości tych sprzętów. Trzeba jednak nie zapominać o tym, że na dekoracje (kliknij tutaj) shabby chic składają się nie tylko komody czy bardziej wymyślne egzemplarze, jak np.

dekoracje
Autor: La Petite Maison
Źródło: La Petite Maison

zwierciadła z półką. W tradycyjnych sklepach można spotkać wiele tego rodzaju drobiazgów, które swoim wyglądem nawiązują do ubiegłowiecznych czasów, ale też do typowo ruralistycznego wnętrza chłopskich chat.

Do takich bibelotów zaliczymy stylowe zegary bądź ramy na fotografie, a nawet wieszaki na ręczniki łazienkowe. A panie będą zachwycone lekko różowymi narzutami, które przypominają te wytwarzane w na południu Francji. Faceci w omawianym zagadnieniu również znajdą coś dla siebie. Przecież dekoracje shabby chic nie muszą ograniczać się do typowych kobiecych drobiazgów. We wspomnianym stylu fachowy stolarz, a może nawet sam pan domu, wykona choćby drewniane stopnie schodów, które zafrapują każdego gościa.