W jakim popularnym miejscu ostatnio ludzie z Polski?

Jest w naszym życiu kilka naprawdę doniosłych wydarzeń, które następnie długo wspominamy. Do takich momentów bez wątpienia możemy zaliczyć ślub. To najpiękniejszy dzień w życiu pary zakochanych w sobie ludzi. Wszyscy pragniemy, by był on doskonały. Zazwyczaj spotykamy się z bliskimi i przyjaciółmi, by celebrować to niecodzienne wydarzenie.

W rodzimej tradycji zazwyczaj wyprawia się wielkie wesele, na które sprasza się całą familię i wszystkich znajomych. Pamiętamy słynne weselicha, funkcjonujące w naszej literaturze. Jest to bez wątpienia jeden z naszych najpiękniejszych narodowych zwyczajów, z którego możemy być niezwykle dumni i którego na pewno zazdroszczą nam mieszkańcy innych krajów. Jednakże w dzisiejszych czasach zapraszania całej wioski i wszystkich żyjących krewniaków może być odrobinę kłopotliwe. Wielkie wesela nie są już modne. Zwłaszcza w większych miastach ochodzimy od tej dawnej tradycji. Wiele par wybiera kameralne spotkania w gronie najbliższych (http://www.venicespecial.com/pl/organizacja-slubow-i-wesel). Często także przyjęcie weselne zastępuje świąteczny obiad, w którym biorą udział tylko rodzice i świadkowie. Czasami nowożeńcy zwołują po prostu przyjaciół do swojego ulubionego klubu i tam świętują zawarcie związku małżeńskiego.

Ślub w plenerze za granicą
Autor: E. i M. Barteczko i 5Events
Źródło: abcslubu.pl

Pojawiła się też inna tradycja zawierania ślubu za granicą. Biura, które zajmują się organizacją ślubów natychmiast zreflektowały się, że trafiła się im żyła złota, dlatego wprowadziły do dotychczasowej oferty również opcję ślubu w egzotycznych miejscach (http://www.venicespecial.com/). Sakramentalne „tak” wypowiedziane na hawajskiej plaży to obecnie krzyk mody. Na takie zaślubiny zazwyczaj decydują się młodsi mieszkańcy wielkich miast, który chcą odejść od polskich zwyczajów i uczynić coś oryginalnego.
Niezwykle często młodzi chcą po prostu zawrzeć związek małżeński w jakimś bardzo romantycznym miejscu. Dlatego nikogo nie dziwi wesele w Wenecji. W ogóle, ślub we Włoszech należy do najmodniejszych. Włosi to niesłychanie wesoły naród, który potrafi świętować. Wesela w tym kraju to pewność wspaniałej zabawy, a także wyśmienitego jedzenia.