Ciężkie, jednak ciekawe zagadnienie: męska biżuteria

Przede mną dość trudna tematyka – biżuteria dla mężczyzn. Zagadnienie pełne ślepych uliczek. Wielu panów po usłyszeniu tejże frazy mogłoby popaść jeżeli nie w popłoch (wszakże prawdziwy facet nie boi się niczego) to przynajmniej w zakłopotanie. Ci z nich którzy mają zamiłowanie do filozofowania być może zamyśliliby się nad kondycją współczesnego mężczyzny a wręcz nad zamianą ról społecznych jaka bez wątpienia ma miejsce w naszym społeczeństwie.


facet
Autor: ozan şenol
Źródło: http://www.flickr.com
Najmniej kontrowersyjne w tym temacie są chyba tradycyjne, troszeczkę już zapomniane – spinki do mankietów. Kojarzymy je zwykle z nobliwymi panami strojnymi w garnitur, być może nawet z pradziadkami. Małe te przedmioty zrobione zwykle są z metalu – bardzo często szlachetnego. Mogą być złote, srebrne lub też powlekane mogą one być warstwą wypolerowanego niklu. Istnieje możliwość wygrawerowania na spinkach dowolnego motywu: od herbu miasta albo szkoły po imię wybranki serca.

sygnet
Autor: Steve
Źródło: http://www.flickr.com

Nieco bardziej odważni mężczyźni (lub młodsi) mogą poeksperymentować z wisiorkami dla mężczyzn albo też kolczykami dla mężczyzn. Tutaj – całkiem podobnie jak to jest w przypadku biżuterii dla pań – istnieje wiele wzorów takich gadżetów, inaczej jednak niż w przypadku pań że wyżej wymienione akcesoria są dość ryzykowne. Dzieje się tak ponieważ mężczyznom w kwestii mody zdecydowanie mniej się wybacza, z tegoż powodu łatwiej chcąc być oryginalnym otrzeć się o śmieszność. Doradzam zatem w sprawie wisiorków dla mężczyzn daleko idącą ostrożność. Na temat również w tym miejscu: ciekawa biżuteria dla mężczyzn.

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest tzw. nieśmiertelnik, zaś najniebezpieczniejsze mogą stać się kolczyki dla mężczyzn (w tym miejscu więcej: kolczyki dla panów). Zakup tego rodzaju przedmiotów można porównać do spaceru po terenie pełnym min. Już sama idea – jeżeli nie jesteś żeglarzem który marzy o byciu korsarzem – jest niczym walc na wulkanie. Niby bezpiecznie a jednak jest coś nie tak. Czasami warto poradzić się wizażysty w tym nieco śliskim temacie.