Jak wybrać najlepsze schody?

Budowanie domu wiąże się z wieloma decyzjami. Wybór projektu, stylu budynku, wielkości domu, to czy powinien być jednopoziomowy czy piętrowy, to zaledwie niektóre z nich. Kiedy wybierzemy dom wielopoziomowy, dochodzi jeszcze jeden wybór, a mianowicie schody.

Jaka forma jest najlepsza?

Tak samo jak wszystkie inne elementy wystroju muszą one być dopasowane do stylu domu. Musimy zacząć od wyboru ich kształtu. Możemy zdecydować się na standardowe schody z podestem w połowie, a można wybrać na przykład schody spiralne. Zastanówmy się jednakże nad ich użytecznością i potrzebami domowników. Gdy mamy małe dzieci, schody spiralne mogą być niebezpieczne – ale możemy to w łatwy sposób rozwiązać – planując dziecinny pokój na parterze. Spiralne schody są bardzo efektowne, wyglądają lekko i dodają pomieszczeniu nowoczesności. W szczególności jeśli zdecydujemy się na takie z metalu.

schody
Autor: InterAkcja Robert Turski
Źródło: http://www.flickr.com

Z jakiego materiału?

Kolejna sprawa to materiał, z jakiego schody będą wykonane. Drewno jest najbardziej uniwersalne i generalnie proste schody drewniane projekt SD będą pasowały do każdego wnętrza. Nie będą go dominowały, będą raczej wyglądały dyskretnie. schody (zobacz domanski.com.pl) metalowe są bardziej wyszukane, i będą zwracały uwagę. Można wykorzystać je jako element dekoracyjny w domu. Można też wybrać takie schody, które stopnie będą z drewna, a balustradę z metalu lub szkła – to bardzo interesujące połączenie.

Jaki kolor?

Znaczenie ma też kolor. Pamiętajmy, że schody należy dopasować do koloru podłogi. Ciemne podłogi i schody mogą pomniejszyć wnętrze. Jeżeli lubimy światło i przestrzeń zdecydowanie lepszym wyborem są jasne barwy.

Niezależnie od naszego wyboru powinniśmy zwrócić uwagę na to aby schody i balustrady (http://www.da-bud.pl/oferta/scianki-szklane/|http://www.da-bud.pl/oferta (https://baltic-park.com.pl/)/lustra/”>http://www.da-bud.pl/oferta/lustra/|http://www.da-bud.pl/oferta/kabiny-i-parawany/”>http://www.da-bud.pl/oferta/kabiny-i-parawany/|http://www.da-bud.pl/oferta/balustrady/”>http://www.da-bud.pl/oferta/balustrady/|http://www.da-bud.pl/oferta/drzwi-szklane/”>http://www.da-bud.pl/oferta/drzwi-szklane/}) pasowały do projektu całego domu. Do minimalistycznych wnętrz dobierajmy nowoczesne schody, do wnętrz retro lub bardziej rustykalnych – możemy wybrać rzeźbione drewniane. Wszystko jest zależne od naszego gustu. Gdy mamy kłopot z dokonaniem wyboru, zawsze możemy poprosić o pomoc architekta wnętrz, który wymyśli kilka różnych aranżacji. Na pewno pomoże nam to przy decyzji

Źródło: http://www.sd.com.pl/schody-nowoczesne.html