Jak dobrze się zaprezentować na rozmowie kwalifikacyjnej i na co dzień?

Odzież także panom mogą sprawić kłopoty. Też chcą mieć swój styl. Co istotne, liczy się dla nich dopasowanie i poczucie komfortu w danym stroju. Za to sen z powiek spędzają im tak ważne wydarzenia, jak na przykład rozmowa o pracę. W jaki sposób się wtedy ubrać?

Rozmowa o pracę jest sytuacją niewątpliwie stresującą, jednak należącą do niezwykle często spotykanych na dzień dzisiejszy. Łączą się z nią konkretne normy i warunki, jakie musi spełniać kandydat na dane stanowisko. Zwyczaje te dotyczą między innymi wyglądu.

Moda męska
Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com

Pytanie „co ubrać na rozmowę o pracę” i jak się na niej przedstawić dużej liczbie osób spędza sen z powiek. Istnieją jednak różnorodne źródła informacji, z których można dowiedzieć się sporo na ten temat. Co najważniejsze trzeba pamiętać, że na rozmowie kwalifikacyjnej najważniejsze są doświadczenia i umiejętności kandydata, które powinien on w odpowiedni sposób zaprezentować i podkreślić. Z pewnością jednak nie powiedzie się to w sytuacji, w której określona osoba nie spełnia podstawowych wymagań w kwestii wyglądu. W tej sprawie wielokrotnie powtarzane są słowa, że pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz, dlatego należy tę sytuację jak najlepiej wykorzystać.

Kapelusze
Źródło: http://pixabay.com

Ubiór jest tak samo istotny, gdy spełniamy swoje obowiązki w pracy. Tak samo jest z mundurami i uniformami, obowiązkowymi w części zawodów. W niektórych z nich dopuszcza się na przykład krótki rękaw w koszuli. Ciągle jednak są to koszule eleganckie, z kołnierzykiem. W większości wielkich korporacji jednak wymagany jest pełny garnitur, bez żadnych odstępstw. Typowym zestawem większej części mężczyzn w okresie letnim są szorty, zakryte buty i t-shirt.

I tu kilka wskazówek, jak sprawić aby strój jeszcze lepiej na kimś leżał. Zadbać o dopasowanie do sylwetki. Rozpoznanie własnego typu figury jest w zasadzie przepustką do powodzenia. Jeżeli poznamy swoje atuty oraz wady, będziemy w stanie lepiej działać na tym polu. Jeżeli trudno jest samodzielnie rozpoznać własny typ sylwetki, powinniśmy poprosić o pomoc życzliwego znajomego. A jeśli boimy się reakcji kolegów na nasz problem, można oddać się w ręce swojej najdroższej. W ostateczności, możemy udać się do doświadczonego stylisty, który nie tylko określi nasz typ figury, ale dopasuje też odpowiednie kolory do naszego typu urody.

Rodzaje figur męskich są podobne do kobiecych. Mamy tu zarówno model A, jak i „jabłuszko”, czyli mężczyźni z większym brzuszkiem. Oprócz tego, jest jeszcze „ołówek”, czyli tak zwana „chłopczyca” u kobiet oraz „trójkąt”, a więc ideał, o którym marzą panowie. Jest to sylwetka doskonała. Szerokie ramiona, wąskie biodra, zero wystającego brzuszka. I właśnie mężczyźni z taką figurą mają najłatwiej. Mogą dowolnie eksperymentować z modą. Jedyne, na co powinni uważać, to zbyt workowate ciuchy, które zakryją ich cudowną figurę. Dla mężczyzn (marka Volcom dla mężczyzny na ceneo.pl) o przeróżnych figurach linie odzieżowe mają mnóstwo propozycji.

I na koniec jeszcze krótka mowa o dodatkach. Tu wszystko zależy od stylu. Dla eleganta idealny jest kapelusz, a dla luzaka spodnie sportowe. Nawet takie drobnostki jak etui na tablet (więcej zobaczysz tutaj: kontynuacja) czy na telefon współtworzą twój styl. Inny pokrowiec wybierze elegant, a jeszcze inny hipster, czy luzak.