Jak kupować drzwi wewnętrzne ?

Remontując mieszkanie należy zwrócić uwagę na m.in. ten szczegół, jakim są odpowiednio dobrane drzwi. Sporo osób traktuję tę kwestię jako drugorzędną, czego efektem jest brak dopasowania drzwi do futryny. O czym zdecydowanie trzeba pamiętać wybierając stosowne drzwi wewnętrzne?

Przede wszystkim, znaczenie ma między innymi dobrze dobrany kolor – powinien się on komponować z meblami, jakie znajdują się w danym pomieszczeniu. Przykładowo, ciemne meble oraz jasne drzwi będą się ze sobą gryzły. Rzecz jasna, w miarę możliwości wszystkie drzwi we wnętrzu mieszkania albo domu powinny być utrzymane w podobnej tonacji, a najlepiej kiedy będą identyczne. Dodatkowo, kolor drzwi powinien odpowiadać kolorowi podłogi. Dostosować należy również listwy przypodłogowe (http://invado.pl/produkty/listwy-przypodlogowe). Dzięki temu będzie się miało gwarancję, że ostatecznie uzyska się satysfakcjonujący wynik.

Autor: Stolbud Włoszczowa

Drzwi przeznaczone do wnętrz muszą być również zrobione ze świetnej jakości tworzyw – najlepiej z drewna. Z jakiego powodu? Głównie ze względu na fakt, że tego rodzaju drzwi są o wiele bardziej trwałe, toteż można się nimi cieszyć przez długi czas. Drzwi z materiałów niskiej jakości już po roku, a często też krótszym okresie, tracą swoje walory wizualne, gdyż dosyć szybko pojawiają się na nich zadrapania czy uszkodzenia. Należy mieć to na uwadze. Naturalnie, faktycznie dobre drzwi są drogie, niemniej jest to prawdziwa inwestycja, gdyż ma się pewność, że w najbliższym czasie nie będzie konieczności wymiany drzwi na nowe.
drzwi łamane: http://www.invado.pl/produkty/drzwi-lamane-nowosc-2012

Zanim udamy się do sklepu warto także precyzyjnie zmierzyć wymiary otworu. Zazwyczaj są one standardowe, niemniej lepiej być stosownie przygotowanym. Uniknie się w ten sposób nabywania drzwi o niewłaściwych wymiarach. Trzeba także zastanowić się nad możliwą stylistyką – inne drzwi będą pasowały do wnętrza udekorowanego na nowoczesną modłę, inne natomiast sprawdzą się w mieszkaniach, jakie nawiązują do stylistyki vintage. Opcjonalnie można również sprawdzić opinie o producentach drzwi, żeby mieć chociaż pewien pogląd, czy ich wyroby są rzeczywiście godne uwagi. Podsumowując – zakup drzwi wewnętrznych (Sprawdź) kategorycznie nie powinien być przypadkowy. Wręcz przeciwnie – każdą kwestię trzeba bardzo solidnie przeanalizować.