Urządzanie wnętrza drukarni

Drukarnia często kojarzona jest z epoką rewolucji przemysłowej, kiedy to maszyny drukujące były wielkimi i bardzo głośnymi urządzeniami, produkującymi zazwyczaj czasopisma oraz książki. Nowoczesne maszyny do drukowania nie są już tak duże i głośne, a większa część drukarni zajmuje się produkcją produktów o charakterze reklamowym – ulotek, plakatów czy bilbordów. Wnętrze zakładu nie musi być więc już tak puste jak w czasach gwałtownego rozwoju przemysłu.

Drukarnia
Autor: Maggie McCain
Źródło: http://www.flickr.com
Odpowiednio zorganizowana drukarnia to nie tylko miłe miejsce pracy, ale też wizytówka firmy, do której klienci będą często wracać. Wnętrze zakładu może być również reklamą produktów które wykonuje firma, można więc przy urządzaniu wykorzystać elementy produkowane na miejscu – na przykład fototapety na zamówienie.

Klucz w minimalizmie

Gołe ściany są przeciwnikiem każdego pomieszczenia. Powinno się zadbać nie tylko o to, żeby na ścianach były produkty poligraficzne. Jeśli przedsiębiorstwo znajduje się w ceglanym budynku, można wykorzystać ten fakt nawiązując do epoki industrialnej. By to osiągnąć, można zostawić w pomieszczeniu fragmenty cegły, które wyłaniają się pod tynkiem. Tego rodzaju niewymagająca dekoracja w zestawie z fototapetą na jednej ścianie daje piorunujący efekt.

Ważne jednak, żeby mieć umiar w ozdabianiu wnętrza. Zbyt wielki natłok dekoracji może być męczący dla wzroku i psuć ład całej kompozycji, niepotrzebnym elementem okazuje się niekiedy kalendarz lub obraz na płótnie. Planując tego rodzaju wystrój, należy zadbać oprócz tego o dobry dobór mebli.

Praca a biznes

W miejscu, w którym przyjmuje się partnerów biznesowych, nie powinny być umieszczone urządzenia do drukowania. Zapach tuszu nie jest przyjemny i może budzić niemiłe skojarzenia wśród klientów. Z drugiej jednak strony, widok takich urządzeń jest najlepszym dowodem usług, jakie wykonuje się w drukarni. Dlatego korzystnym rozwiązaniem może być odizolowanie drukarek z wykorzystaniem w połowie przeszklonych przegród.

Ponadto, jeśli szyby będą wykonane z pleksiglasu, można na nich wygrawerować logo zakładu. To niewielki i niedrogi detal, który może podnieść rangę przedsiębiorstwa w oczach klienta. Uporządkowanie w części, gdzie znajdują się urządzenia do drukowania świadczy o odpowiednim planowaniu pracy. Należy więc zapewnić pracownikom miejsca na wszystkie potrzebne przyrządy.