W jaki sposób odszukać najlepsze rozstrzygnięcia dla naszej łazienki?

Remontowania łazienki wiąże się z kupnem niemalże większości zestawów potrzebnych w tego rodzaju pomieszczeniach. W trakcie remontu najczęściej dokonujemy wymiany umywalki, wanny czy natryski. Oczywiście często zlecamy prace fachowcom, jednak jakie sprzęty wybrać, jeżeli to my je dobieramy? Spójrzmy na centralny element łazienki, jakim najczęściej jest prysznic.

Nowoczesną firmą natrysku jest zastosowanie odpływu liniowego. Znaczy to, że kabina prysznicowa jest montowana bezpośrednio na podłodze. To rozwiązanie jest idealne jeżeli na standardowy brodzik zwyczajnie nie wystarczy. Oczywiście do zamieszczenia należy się dobrze przygotować, by być pewnym, że sprzęt będzie wstawiony prawidłowo. Pierwszą rzeczą, jaką należy sprawdzić podłogę.

Profesjonalista musi upewnić się, że nie ma żadnych przeciwwskazań.

prysznic
Autor: Grohe
Źródło: INTERNITY

Jako że prysznic (szczegóły tu…) stoi bezpośrednio na podłożu jest to niezwykle ważne. Kolejno dobieramy dopasowaną kabinę prysznicową. Warto również dobrze dostosować kafelki. Najlepiej sprawdzą się takie o mniejszych wymiarach, ponieważ fugi będą miały właściwości antypoślizgowe. Po dobraniu pasującego nam zestawu natryskowego, zostaje nam jedynie odpływ liniowy. W czasie urządzania łazienki stajemy przed wieloma wyborami. Warto swoje postanowienia konsultować z fachowcami, żeby być stuprocentowo przekonanym, że wybrany sprzęt jest dobry – http://www.topsanit.pl/pl/c/Baterie-natryskowe/39/1/default/1/f_producer_12/1.

Wszelkie oferty można przejrzeć i dokonać porównania w Internecie.

Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę: „zestaw natryskowy”, „prysznic” itp. Jeżeli jesteśmy zainteresowani konkretnym produktem warto doprecyzować frazę, wpisując np. konkretny: np. Kesmet. W odpowiedzi dostaniemy bardzo dużo ofert, które należy skrupulatnie przejrzeć. Dzięki temu możemy wybrać najlepszą ofertą w najniższej cenie.

Kabina prysznicowa
Autor: Melissa Wilkins
Źródło: http://www.flickr.com
Remont łazienki odbywamy często raz na parę lat. Powinno się więc znaleźć trochę czasu i skrupulatnie przejrzeć oferty. Perfekcyjnym rozstrzygnięciem jest powierzenie wyboru w ręce fachowców, jeżeli jednak nie mamy takiej możliwości, poszukiwania w Internecie i porównywanie mogą stać się niezwykle pomocne. Wybór sprzętu przeznaczonego do długiego okresu użytkowania musi być przemyślany. Najmniej kosztowna opcja często może okazać się zła jakościowo. Istnieje jednak możliwość przebierania w ofertach i wyboru tej, która będzie odznaczać się zarówno niewysoką ceną, jak i dobrą jakością.