Jak znaleźć dobry portfel spełniający nasze oczekiwania?

Grubsze drobniejsze pieniądze, karty kredytowe, klubowe i zniżkowe – wszystko to trzeba gdzieś upakować. Najoptymalniejszym sposobem na to jest portfel. No tak, wszystko jasne, jak wygląda portfel każdy widzi, aczkolwiek pozory mylą, bo dostępnych jest tak dużo portfeli, że można się zdziwić. Do wyboru mamy portfele skórzane czy portfele materiałowe, a to dopiero wstęp do naszej oferty.

Portfel
Autor: Jim Le
Źródło: http://www.flickr.com

Ogólnie zasada jest taka, iż w zależności od stylu bycia, od statusu społecznego czy zwykłego przekonania wewnętrznego znajdujemy idealny dla nas portfel. Jeśli przykładowo posługujemy się kartą płatniczą, zaś podczas codziennych zakupów zazwyczaj płacimy monetami to najlepszym rozwiązaniem będzie portfel bilonówka. Najistotniejszą zaletą tego portfela jest wygodny dostęp do monet.

Znamy przecież sytuacje, jak ciężko nam znaleźć grosz czy dwa, w portfelu bilonówce po otwarciu cały bilon są od razu widoczne. Wbrew pozorom nie jest to portfel typowo kobiecy, można znaleźć również modele dla panów. Jeśli szukamy czegoś o podobnym zastosowaniu, jeśli nie chcemy bilonówki, najlepszą opcją będzie portfel podkówka (podkówki na gotówkę).

Dla lubiących sport najbardziej odpowiednim będzie portfel sportowy . Wykonane z nylonu lub codury, spotykane są też portfele sportowe ze skóry, ale bardzo rzadko. Zresztą, skóra słabo pasuje na taki model, więc jest to częściej wyjątek niż reguła. Najczęściej, portfel sportowy spodoba się nie tylko sportowcom, lecz także miłośnikom luźnego stylu, noszą się swobodnie, nie pasują do garniturów i innych oficjalnych ubrań.
Jedno z bardziej zaskakujących twierdzeń mówi nam, że największą głupotą jest zakup portfela za ostatnie pieniądze… Coś w tym jest, jednak jest coś jeszcze mniej rozsądnego: zakup nijakiego portfelu, z kiepskich materiałów, takiego, co posłuży nam przez kilka miesięcy i koniecznie będzie trzeba rozglądać się za nowym. Dlatego pamiętajmy, że najczęściej portfele wykonywane są z materiałów, jak: skóra, nylon, skóra „ekologiczna”, cordura, bawełna czy poliester (portfele ze skóry). Jeśli spotkasz portfel wykonany z innych materiałów, nie możesz być pewny, jak długo się nie zepsuje.