Jak umeblować pokój dzienny z jadalnią?

pokój dzienny z jadalnią to połączenie, jakie wraca do łask. Jak jednak umeblować jeden pokój o dwóch zastosowaniach? Oto wskazówki i najlepsze aranżacje pokoju dziennego połączonego z jadalnią.
Pokój dzienny z jadalnią możemy wyekwipować na wiele metod.

karnisz
Autor: Henry Söderlund
Źródło: http://www.flickr.com
Nawet w niewielkim pokoju możemy odgraniczyć dwa rejony. Jadalnię w pokoju dziennym możesz urządzić na zasadzie płynnego przejścia bądź kontrastu. Pierwsza możliwość jest bezpieczna oraz zazwyczaj napotykana. Ta druga wymaga nieco odwagi jak też dobrego pomysłu. W obu przypadkach każdej części pokoju należy poświęcić tyle samo uwagi.
W aranżowaniu salonu z jadalnią kluczowy będzie dobór zasadniczych mebli, będą to meble tapicerowane, a także stół i krzesełka. Sofa (zalecamy tą stronę) wyznaczy strefę relaksu, a stół z krzesłami jadalną strefę. Zacznijmy od kanapy. To ona w dużej mierze jest w stanie zdefiniować przestrzeń. Jeśli pokój jest nieduży, nie można szaleć z jej rozmiarem. Sofa (klikaj) powinna być dwu, maksymalnie trzyosobowa. Można sobie za to pozwolić na mały narożnik. Stawiając kanapę pod ścianą otrzymamy otwartą, jednorodną przestrzeń. Natomiast stawiając kanapę na środku pokoju, wyraźnie wydzielimy dwie strefy. W tej drugiej opcji dobrze się sprawdzi kanapa narożna. Za w taki sposób postawioną sofą w salonie można ustawić konsolę albo komodę.
Potem wybieramy stół oraz krzesełka do części jadalnej salonu. Do niedużych pokoi lepszy jest stolik okrągły lub obły. Warto wybrać rozkładany.

Przy większym metrażu możesz pozwolić sobie na większą dowolność. Bezpiecznym rozwiązaniem w urządzaniu pokoju dziennego z jadalnią będzie kupno stołu oraz krzesełek z jednego zestawu.