Jak urządzić zaciszną sypialnię?

W alkowie odpoczywasz i relaksujesz się po pełnym pracy dniu. Od tegoż wnętrza zwykle oczekuje się, że sprzyjać będzie wyciszeniu. Zaaranżowanie go w nastrojowy sposób służy osiągnięciu owych zamierzeń. Jak jednakże to uczynić? Zastosuj się do kilku poniższych wskazówek.
W nastrojowej alkowie sprawdzą się odcienie ciepłe – wszystkie brązy i beże są na miejscu.

sypialnia
Autor: simon_music
Źródło: http://www.flickr.com
Tyczy się to zarówno wyboru odcienia ścian, jak także dodatków. Pamiętaj jednak, ażeby nie przesadzić z beżami i nie zmienić alkowy w ciemny i przytłaczający pokój. Jeśli idzie o materiały wykończeniowe, to w tej roli sprawdzą się świetnie tak farby jak też tapety. Można stosować również welurowe naklejki ścienne oraz fototapety. Dzięki miękkim i puszystym tkaninom alkowa będzie przytulna. Nie zapomnij zatem o poduszeczkach, kapach a także zasłonach bądź roletach, najodpowiedniej rzymskich. Do intymnej alkowy godzien polecenia jest obite tkaniną wezgłowie łóżko metalowe świeczniki czy inne tego typu ozdoby dla kontrastu. Pod stopami dobrze sprawdzi się miękka wykładzina. Jeśli jednak jesteś adwersarzem takiego wyjścia, zastosuj ciepłą w odbiorze podłogę z desek bądź panele. Unikaj podłogi kamiennej oraz terakoty. Dobrze pokusić się o położenie w okolicy łóżka niewielkiego dywaniku. Dzięki temu rozwiązaniu wyjście spod ciepłej pościeli nie będzie szokiem cieplnym.

pled
Autor: Calvado.pl
Nic tak nie podkreśli przytulności sypialni jak intymne światło wieczorową porą. Oprócz światła górnego zadbaj o lampki nocne i plafony oraz świece. Miękkie wezgłowie, tapeta imitująca tkaninę, ciepłe odcienie, komoda drewniana – te właśnie czynniki wystroju decydują o przytulności tego wnętrza.
Pamiętaj, iż nawet mikroskopijne wnętrza można zaaranżować całkiem funkcjonalnie oraz interesująco. Przystępując do planowania takiego pomieszczenia, najpierw wyraźnie określmy, jakie sprzęty są niezbędne. Bez wątpliwości potrzebne jest łóżko. Nie musi być książęce, w zupełności starczy sprzęt z materacem szerokości 160 cm, który umożliwia komfortowe spanie dwóm osobom oraz 90 cm – dla jednej . Obok łóżka postawmy stoliki nocne (źródło), na nich nastrojowe lampki lub świece. Taki wystrój zapewni nam prawdziwy relaks.