W jaki sposób urządzić niewielką sypialnię? Przeczytasz więcej w artykule!

Mała sypialnia – to hasło spędza sen z powiek niejednej osobie zajmującej się aranżacją wnętrz. Nie jest to banalna sprawa, bo musimy znaleźć miejsce przynajmniej dla dużego, dwuosobowego łóżka i szafeczek nocnych.

Optymalne sypialnie, jakie widziałam były w pastelowych barwach – błękitach, żółciach, różach i zieleniach. Najoryginalniejsze były jednak pomysły, które urządzono w intensywnych barwach – bordowy, ciemny róż. Na takie, bardzo intensywne aranżacje najczęściej
łóżko z dodatkami
Autor: Daniel M. Hendricks
Źródło: http://www.flickr.com

kusiły się kobiety , które są przebojowymi businesswoman, które nie boją się przegrywać, wiedzą czego pragną od życia.

Gdy poszukujesz pomysłu, w jakim stylu chciałabyś mieć zrobioną swoją sypialnię, polecamy szukać inspiracji w fachowej prasie. Jest bardzo wiele gazet o aranżacji wnętrz, niektóre mają wydania specjalne poświęcone urządzeniu jednego pomieszczenia. Możesz również spytać się o radę znajomego architekta wnętrz. Czasami w sklepie meblowym można również znaleźć gotowy koncept, pełną aranżację. Wtedy robisz kilka zdjęć i przenosisz do swojego pokoiku – http://www.lovingit.pl/blog/trzy-pomysly-na-urzadzenie-salonu-w-odcieniach-koloru-bialego-i-szarego-z-czerwonymi-akcentami-czyli-poniedzialkowe-zakupy-on-line/.

W przypadku urządzania małej sypialni powinniśmy ograniczyć do minimum wszelkie dodatki. Wprowadzą one zbyt duży bałagan do wnętrza, a w tym pomieszczeniu powinniśmy wypoczywać. Jeśli już pragniemy by wykończenie było trendy, zalecamy stawiać na nieco bardziej ciekawszy pled albo kapę na łóżko w mocnych kolorach.

Jest jeszcze opcja na złamanie monotonii jasnego wnętrza kilkoma jaśkami w intensywnych kolorach – z tego źródła.
Najprostsza kwestia pozostaje jednak ta sama – musimy tak wyposażyć pomieszczenie, by móc się w niej wyciszyć i zrelaksować po trudnym dniu. Przecież jest to pomieszczenie przeznaczone do snu, w samotności bądź we dwoje.