Jak wybrać solidne zestawy mebli do kuchni

Meble do kuchni powinny być w pierwszej kolejności funkcjonalne, gdyż z reguły kupujemy je na lata. To bardzo istotne, aby były odpowiednio zaprojektowane i odporne. Przeważnie najwięcej uwagi podczas kupowania poświęca się frontom, ponieważ to one głównie decydują o wyglądzie kuchni. Naturalnie są to części najbardziej widoczne, ale też narażone na zabrudzenia. Dlatego też warto się zastanowić nad wyborem materiału, z jakiego będą wyprodukowane.

kuchnia
Autor: Alex Ansley
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie a sklepach z meblami jest szeroki wybór różnych modeli. Można kupić meble na wymiar lub nabyć gotowy komplet ze katalogowej oferty sklepu. Do wyrobu typowych mebli najczęściej stosuje się drewno, płyty MFD lub aluminium. Nabywcy zawsze kierują się wyłącznie własnym gustem w wybierze stylowych frontów. Tymczasem cechą, którą powinno się zwrócić uwagę jest jakość wykonania całego zestawu.

Na pewno trzeba też zwrócić uwagę na inne części mebli, na przykład sposób umocowania. Na dzień dzisiejszy standardowy system, który stosuje się w produkcji mebli to system cokołowy. Decydując się na tego typu rozwiązanie, z pewnością będziemy zadowoleni. Standardowe sprawdzone systemy cokołowe stanowią użyteczny, a jednocześnie praktyczny element kuchni. Dzięki specjalnym cokołom i uchwytom, montaż zestawu mebli do kuchni jest bardzo prosty. Poza tym można precyzyjnie wyregulować ustawienie dolnych szafek.

kuchnia
Autor: MEGA MEBLE
Źródło: MEGA MEBLE

Bogaty asortyment tego typu systemów oferuje wiele marek, dlatego nim znajdziemy właściwy produkt, powinno się określić swoje preferencje. Jeśli stawiamy na solidność, lepiej kupić komplet z droższymi cokołami, które idealnie przylegają do powierzchni. Przeważnie cokoły montuje się na profesjonalne uchwyty, które są zrobione z plastiku lub metalu. Zazwyczaj wraz z kupnem designerskich mebli otrzymamy już gotowy komplet części wraz z cokołami. Jeśli jednak zdecydujemy się na zakup mebli na wymiar, zazwyczaj opłaca się osobno zakupić system cokołowy, gdyż producenci z reguły tną koszty właśnie na tych częściach mebli. Warto więc zorientować się w tej sprawie, zanim dokonamy finalnego wyboru.