Jak zaplanować miejsce dla odpoczynku?

Kiedy jesteśmy w pracy kolejną już godzinę, z utęsknieniem czekamy na ten moment, gdy będziemy mogli już wyjść i biec do naszego kochanego mieszkanka. Nasz dom jest miejscem, gdzie odpoczywamy po męczącym dniu. To właśnie tu nabieramy sił na kolejne wyzwania, jakie rzuca przed nami rzeczywistość. I chociaż kochamy wypoczywać w ekskluzywnych hotelach podczas urlopu, to jednak w domu czujemy się najlepiej. Stąd też powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby nasz dom stał się wymarzoną oazą spokoju.

szezlong
Autor: Roberto Palomba
Źródło: Agencja Reklamowa S4 S.A.
Musimy stworzyć w naszym mieszkaniu strefę relaksu, w której będziemy mogli zresetować się po trudach dnia. Jeżeli zamierzamy coś podobnego urządzić w swoim mieszkaniu, warto wcześniej szczegółowo to sobie zaplanować. Zwykle miejscem odpoczynku w naszym mieszkaniu bywa pokój dzienny. Stąd też urządzając to miejsce, powinniśmy się prędzej zastanowić, jaki wystrój będzie miał nasz żyrandole (więcej na stronie). Od tej decyzji zależy, jakie kupimy [TAG=meble|F]. Z kolei najistotniejszym elementem w tym pokoju jest z pewnością kanapa. I to właśnie dookoła niej powinno się aranżacja skupiać.

W sklepach można kupić mnóstwo różnych modeli tego mebla. Jeśli lubimy tradycyjne aranżacje, zdecydujemy się na komplet wypoczynkowy z naturalnej skóry, który jest bardzo stylowy i z pewnością nigdy nie wyjdzie z mody. Dla miłośników nowoczesnych rozwiązań znajdziemy ciekawe formy oraz nasycone kolory. Można również zaaranżować nasz salon w przedwojennym stylu. Wówczas poszukajmy zabytkowych sof, które dodadzą pokojowi dziennemu niepowtarzalnego czaru.

Jeżeli posiadamy duży salon (polecamy również), możemy pomyśleć o dodatkowym miejscu wypoczynku. Wspaniale do tego przydają się szezlongi. Można je zakupić w wersji zarówno nowoczesnej, jak i klasycznej. Doskonale będę się prezentować na tle kominka. Są idealne na wypoczynek z książką lub krótką drzemkę. Dookoła możemy ustawić zielone rośliny w doniczkach i zapalić kadzidełko. Wyczarujemy tym sposobem wspaniałą enklawę, w której, z dala od domowego zgiełku, będziemy mogli porządnie się zrelaksować.