Jak znaleźć dobry zespół na wesele?

Przychodzi nareszcie TEN dzień, wymarzony, wyczekany, rozplanowany w każdym szczególe, zwykle jedyny, najwspanialszy dzień w naszym życiu – dzień naszego ślubu! Często szykujemy się długo do tego wydarzenia, już wiele miesięcy wcześniej „zaklepujemy” restaurację, zespół muzyczny na wesele, ustalamy wszelakie terminy i szczegóły, zawiadamiamy rodzinę i innych weselników. Budzimy się tego dnia podekscytowani, poddajemy wszelkim zabiegom upiększającym , udajemy do kościółka tonącego w kwiatach, w którym znajomy ksiądz odprawia cudowną ceremonię zaślubin.

Zespół muzyczny na ceremonię kościelną we Wrocławiu.
Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com

Następnie limuzyna zawozi nas w miejsce zabawy gdzie rodzice już od wejścia witają nas chlebem i solą. Wszystko idzie bez zarzutu aż do chwili wkroczenia do restauracji w której zamierzamy bawić się razem z zaproszonymi gośćmi. Na podwyższeniu wykonanym dla grajków stoi grupa nie całkiem już trzeźwych muzykantów których wyselekcjonowali i opłacili rodzice panny młodej za radą którejś sąsiadki. Podobno świetna kapela. Tak słyszeli. Rozpoczynają grać w takcie umba umba, (później okaże się że nic poza tym nie potrafią). Ich sprzęt muzyczny i nagłośnienie pozostawia mnóóóstwo do życzenia. Kiedy lider zespołu w szerokim uśmiechu obnaża ubytki w uzębieniu do końca pryska piękno NASZEGO dnia niczym bańka mydlana …

Ażeby taki niewesoły scenariusz przydarzył się tylko jako przedślubny koszmar senny radzę planującym ślub przeznaczyć niemało czasu oraz uwagi na wybór zespołu muzycznego na wesele, bo jest to rzecz NIEZMIERNIE ważna. To od lidera kapeli który zwykle pełni także rolę wodzireja zależy jak goście będą się bawić. Zespoły muzyczne na wesele – rzuć okiem na DJ na wesele Poznań http://www.djhektor.pl/ - muszą posiadać wystarczająco szeroki repertuar, tak tak aby móc zaspokoić pod względem muzycznym większość weselników. Z pewnością trzeba zapoznać się z portfolio kapeli, zobaczyć jakieś nagrania z poprzednich występów, a nawet poprosić o demonstrację „na żywo” zanim postawimy na konkretną kapelę. Niewątpliwie koszt występu jest także ważnym kryterium wyboru – żaden z szanujących się zespołów nie weźmie za swój całonocny występ trzystu złotych! Jako dodatkowe kryterium możemy potraktować opinie znajomych którzy mieli już wcześniej kontakt z danym zespołem. Tak wyłoniony zespół muzyczny na wesele na pewno nas nie zawiedzie.