Jak znaleźć odpowiedniego fotografa na swój ślub?

Ślub i wesele to wydarzenia niezwykle ważne i z pewnością warte upamiętnienia. Współczesny stan techniki umożliwia zarejestrowanie istotnych momentów ze szczegółami w bardzo dobrej jakości. Rezultaty w postaci filmu czy relacji zdjęciowej stanowią doskonałą pamiątkę na dalsze życie. Profesjonalna fotografia ślubna jest pracą, którą trudni się coraz więcej ludzi. Nierzadko dzieje się tak, że osoby na co dzień zajmujące się fotografowaniem artystycznym, zaczynają robić sesje ślubne, by móc się utrzymać.

panna młoda
Autor: 江 虹興
Źródło: http://www.flickr.com
Takie usługi bowiem są stosunkowo kosztowne, w zależności od uzgodnionych warunków i oczekiwań. Z pewnością jednak fotografia ślubna nie jest aspektem, na którym powinno się dokonywać oszczędności. Włożenie w to wystarczających środków finansowych zagwarantuje, że zdjęcia będą na bardzo wysokim poziomie. Dlatego powinno się wybierać jedynie fotografów ze sporym doświadczeniem. Najlepiej jest wcześniej pooglądać jego pozostałe prace, by przekonać się, czy są na odpowiednim poziomie.

Sesje plenerowe
Oprócz fotorelacji z samej ceremonii i uroczystości weselnej coraz większą popularnością cieszą się aktualnie sesje zdjęciowe w plenerze. Często będąc w ładnych miejscach takich jak na przykład parki, można zobaczyć państwa młodych razem z fotografem. Pomysły pleneru mogą pochodzić od państwa młodych. W przypadku gdy nie mają oni wybranego miejsca, zaproponować może również fotograf. Fotograf z doświadczeniem będzie wiedział, w których miejscach sesje takie wychodzą najbardziej korzystne. Wybory są przeróżne. Mogą to być wymienione parki, ogrody botaniczne, ale również miejsca całkiem oryginalne. Przykładowo para, która poznała się w pociągu, może zrobić sobie klimatyczną sesję zdjęciową na peronie. Ceniona jest pomysłowość i umiejętności fotografa, jeżeli chodzi o profesjonalną fotografię ślubną (www.kamila-kedziora.com/).

Nietypowe pomysły
Obecnie zapanowała tendencja do dążenia do jak największej oryginalności, również w kwestii fotografii ślubnych. Ostatnio bowiem pomysły na sesje nagminnie się powtarzają i niestety często zahaczają o kicz. Z pomocą przyjść może komputerowa obróbka zdjęć. Dzięki niej powstają przykładowo oryginalne zdjęcia, na których młoda para w towarzystwie rodziny ucieka przed statkiem obcych lub przed gigantycznym dinozaurem. Jedyną granicę wyznacza fantazja klientów i fotografa.