Jaką pokarm wybrać dla ukochanego kota?

Mały człowiek, który z ciekawością odkrywa świat, który go otacza, umie nas zaskakiwać. Są takie typy pytań, których wolelibyśmy przez długi okres nie usłyszeć od swojego dziecka. Ale kiedyś przychodzi ten tyle już odwlekany moment i nasz maluch z całym zdecydowaniem ogłasza nam, że pragnie mieć zwierzątko.

Świdruje nas tym rozbrajającym spojrzeniem, któremu tak ciężko jest się oprzeć i nie mamy pojęcia, co możemy uczynić. Doskonale wiemy, jaka jest ta dziecięca opieka nad żywym stworzeniem. Zwykle opiera się ona na wspaniałej zabawie ze zwierzakiem, w czasie gdy to właśnie rodzice muszą zajmować się pozostałymi, już nie tak przyjemnymi czynnościami. Zanim jednak stanowczo odmówimy, porozmawiajmy poważnie z malcem i przedstawmy mu, jakie czekają go obowiązki. Jeśli maluch przyrzeknie, że będzie dotrzymywał wszystkich zasad, nie zostaje nam nic innego, jak jedynie wyrazić zgodę.

Kot, zwierzęta domoiwe
Autor: wrhoanaz
Źródło: http://www.sxc.hu

Idealnym wyborem może się okazać kiciuś. Koty to zwierzaki bardzo samodzielne, które same dobrze potrafią zadbać o własną czystość. Nie trzeba ich także każdego ranka wyprowadzać. Kotki znane są z tego, że chadzają własnymi ścieżkami. Nasza rola opiekuna jest ograniczona właściwie tylko do karmienia naszego pupila oraz organizowania systematycznych wizyt u weterynarza. Jeśli chodzi o właściwe odżywianie naszego kota, to mamy tu wielkie pole do popisu. Najbardziej popularna jest mokra karma dla kota.

Kot domowy
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Musimy jednak sprawdzić, czy zawiera ona wszystkie, niezbędne naszemu domowemu drapieżnikowi, witaminy i składniki odżywcze. Najlepiej odwiedzić dobry internetowy sklep zoologiczny i rozeznać się, która karma jest dla naszego kocurka właściwa: ziwipeak karmy dla kotów, czy karmy dla kotów brit. A może powinniśmy nabyć karmy suche dla kotów animonda? Producentów pokarmu dla kotów jest wyjątkowo dużo. Jeżeli targają nami wątpliwości, warto skonsultować się z lekarzem, który zajmuje się naszym kotkiem lub pracownikiem sklepu zoologicznym.

Właściwe pożywienie zapewni naszemu kociakowi niezbędną mu do psot energię, a także sprawi, że jego futerko będzie pięknie się błyszczeć.