Jaka lampa do pokoju dziennego??

Dzienny pokój jest punktem, w jakim spędzamy najsporzej czasu, a także podejmujemy gości. Stąd też nierzadko mówi się o nim jako o reprezentacyjnym pomieszczeniu w domu, które musi być bezbłędnie zaaranżowane – także światłem.
Dzienny pokój jest miejscem w którym doskonale możesz okazać własny indywidualny gust – jest naczelnym punktem aranżacyjnym, najbardziej uczęszczanym pomieszczeniem jak też wieczornym punktem spotkań całej rodziny, stąd musi być wyjątkowo przytulny.

Błogi nastrój jest stricte związany z ciepło-białym odcieniem światła, stąd perfekcyjne oświetlenie do dziennego pokoju to oświetlenie energooszczędne, czy tanie lampy podłogowe. Oczywiście przyjemny klimat wymaga także innych czynników takich jak: wygodna sofa, odbiornik telewizyjny, fotel do czytania – wszelkie owe elementy uzależnione są jednakże od indywidualności właściciela mieszkania. Oświetlenie dziennego pokoju będzie na pewno ulepszeniem całkowitej aranżacji pomieszczenia oraz dostosowuje pomieszczenie do potrzeb mieszkańców.

stylowe wnętrze
Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com
Wielokrotnie frapujemy się jaka lampa (mantra.com.pl/pl/c/KinkietyWall/20) do pokoju dziennego będzie odpowiednia. Wydawało by się, że zainstalowanie w salonie głównego oświetlenia typu lampa (www) wisząca, lampa sufitowa, bądź żyrandol z właściwym źródłem światła rozwiąże kwestię. A jednak idea oświetleniowa może być dopełniona o strefowe oświetlenie pokoju dziennego, które nie tylko wyznaczy poszczególne regiony użytkowania, dostarczy ponadprogramowego oświetlenia, ale także urozmaici aranżację pomieszczenia.

Kapitalnym rozwiązaniem jest umieszczenie lampy stojącej zaraz obok kanapy, albo fotela – takie podejście przyzwoli na chwilę wypoczynku z dobrą lekturą bez nadmiernego wytężania wzroku. Doskonała również będzie tak zwana lampa ufo.