Jakie materiały użyć w wystroju wnętrz, by było ono użyteczne?

Kiedy kilka miesięcy temu wreszcie poszedłem na swoje, to znaczy do małego mieszkanka w Poznaniu, doskonale orientowałem się, że i tak czeka mnie wiele pracy. Przecież nawet nieduże mieszkanie to konieczność spędzenia niezliczonej ilości godzin na aranżowaniu. Pewnie nie muszę wspominać, że i tak gra jest warta świeczki? Moim skromnym zdaniem aranżacja mieszkania to ważna sprawa, sporo zależy od tego, w jaki sposób zaaranżujemy chociażby swoją sypialnię. Nie ukrywajmy, iż w rachubę wchodzą znaczące pieniądze. Jak zatem wziąć się za urządzenie swojego lokum?

Kuchnia
Autor: RBerteig
Źródło: http://www.flickr.com

Cóż, ważne jest choćby to, aby zakupić eleganckie meble, nie jakiś kicz. Moim zdaniem ludzie w Polsce powinni dużo chętniej powracać do międzywojnia. Przecież często nieco bardziej klasyczne stoły bądź krzesła są w stanie sprawić, że nasze mieszkanie będzie świetnie wyglądało. Zero przesady – jeśli oglądasz się za fajnym stylem, chyba nie ma czegoś bardziej interesującego, niż właśnie styl międzywojenny. No przynajmniej meble w tym czasie były niezwykłe. Choć doskonale wiem, że nie zawsze to miało miejsce.

Trzeba również zadbać o podłogi. Kolejny raz całkowicie subiektywna opinia – doskonałym rozwiązaniem, czymś 100% niezawodnym, jest bez wątpienia sklejka. Jednakże to nie może być zwykła sklejka – to powinna być sklejka antypoślizgowa! Być może nieco droższa, niż typowa, lecz o wiele bardziej solidna! W szczególności takie mieszkanie, w którym są dzieci powinno posiadać solidne podłogi antypoślizgowe. Myślę, iż wszystko jasne.

To może jeszcze wspomnę nieco na temat odnośnie oświetlenia. Czyli należy w dobrym stylu oświetlić swój dom. Zwłaszcza salon, chociaż na pewno nie tylko. Według mnie wskazane jest na ten przykład oświetlenie ledowe. W większości przypadków oświetlenie ledowe sprawia, że wnętrza naszego domu są piękniejsze. Nie wspominając o całkiem korzystnym rachunku za prąd. Możesz całkowicie pewny, że będzie on dużo niższy. Zatem: urządź swoje mieszkanko w eleganckim stylu, bo przecież w żadnym razie nie chcesz potem robić remontu. Miej to na uwadze.