Jakie obrazy wybrać do salonu lub sypialni?

Zastanawiasz się jak stylowo udekorować dom? Rozważ zainwestowanie w sztukę i dobór obrazów. Podpowiadamy jak wybrać właściwe obrazy do salonu czy sypialni.
Kupując obrazy do salonu warto zwrócić uwagę na dzieła młodych artystów, które są obecnie stosunkowo niedrogie, a jednocześnie mogą być dobrą lokatą kapitału.

mieszkanie - rzut
Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Minimalistyczne abstrakcje świetnie pasują do wnętrz w różnych stylach, jakie aktualnie są na topie – loftowych, industrialnych, nowoczesnych i skandynawskich. Jednakże do mieszkania urządzonego w tradycyjnym stylu oraz wnętrz przepełnionych antykami, lepszym wyborem będą uznane dzieła sztuki lub ich repliki – www.demur.pl (www.demur.pl).
książki
Autor: Gilbert-Noël Sfeir Mont-Liban
Źródło: http://www.flickr.com
Fachowiec
Autor: Cersanit
Źródło: Lazienkaplus.pl
Wykańczając pomieszczenie obrazami musimy pamiętać, że barwy mogą silnie oddziaływać na nasz nastrój, np. czerwień użyta w bardzo subtelnym, jasnym wnętrzu może wywoływać negatywne emocje. Do słonecznego wnętrza lepiej pasują błękity. Obrazy do sypialni w w takich barwach wpłyną na podniesienie standardu wnętrza, ale również nadadzą mu przytulnego charakteru. Prócz samego obrazu, przy zastosowaniu tego rodzaju dekoracji istotna jest rama. Rama musi być dobrana do dzieła, jak i wnętrza. Olejne obrazy małych wymiarów można uwypuklić poprzez drewnianą oprawę, posrebrzaną bądź pozłacaną. Taka oprawa pasuje także do obrazów autorstwa starych mistrzów – piękne obrazy do sypialni (piękne obrazy do sypialni).

Do wnętrz, w których chcielibyśmy zastosować minimalistyczne obrazy z ostatnich lat, warto wybrać stylowe, cienkie ramy. Nowoczesne obrazy będą świetnie się prezentowały także w obramowaniu transparentnym.