Które stylizacje w modzie dla mężczyzn będą dominować w roku 2014?

Nie tylko panie uwielbiają stroić się na każdą okazję. Szafy mężczyzn często są okazalej zaopatrzone niż pań. Panowie, podobnie jak i kobiety bardzo o siebie dbają. Kosmetyka, systematyczne wizyty u fryzjera i w siłowni koronują perfekcyjnie dopasowaną do swojego stylu garderobą. A jakie nowe trendy w modzie męskiej będą królowały w tym roku? Na jakie sezony stworzyli już światowi dyktatorzy męskiej garderoby?

jego-styl.pl
Źródło: http://jego-styl.pl/

Według propozycji największych kreatorów stylu można szaleć do woli. Łączymy wszystko, nawet wzory cętkowane, paski zebry, printy, kwiaty i malarskie desenie. To zaskakujące, jednak realne. Nowe trendy z pewnością przypadną do gustu odważnym panom. Powracają żywe barwy, zwłaszcza górnej części garderoby. Melinda Gloss, podczas swojego pokazu, zademonstrowała jak gustownie łączyć neutralny dół z ognistą czerwienią, czy turkusem.Twardzi goście zapewne ucieszą się z powrotu stylizacji wojskowej, a razem z nim zieleni w odcieniu butelkowym, ciężkich płaszczów, spodni moro i prostych krojów kurtek. Najlepiej wyglądają w połączeniu z gustownym kardiganem lub stylową marynarką. W projektach na 2014 rok dobrze widać reaktywację lat 90. Bluzy z kapturem i bomber jacket do tego eleganckie spodnie lub elegancka marynarka to prawdziwy hit.

Moda męska
Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com

Szokującą kolekcję mody męskiej na jesień/zimę 2014 przygotował Thom Browne. Zestaw jest pełen fantazji i surrealistyczny. Tweedowe garnitury stworzone przez projektanta, będące motywem przewodnim na jesień, zostały uszyte w klasycznym angielskim stylu. Surrealistycznymi dekoracjami kreacji podczas pokazu były zwariowane zwierzęce maski. Na tkaninach znalazły się subtelne kraty oraz szarości. Stroje prezentowane na modelach odstawały od znanych form i standardowych proporcji.

Zanikanie wyraźnych różnic pomiędzy garderobą męska i damską to fakt. Męska moda (ważne źródło) nawiązuje do mody damskiej – w kwestii wzorów, kolorów i fasonów. Taki wielki wybór może spowodować spory mętlik w głowie. Odważni zapewne podejmą wyzwanie i będą eksperymentować. Ważne jest jednak to, żeby nie dać się zwariować i rozsądnie dopasować jeden konkretnie dopasowany do swojej osobowości. Uczucie swobody powinno być tego najważniejszym wyznacznikiem.