Jakiego rodzaju buty sprawdzają się w trakcie jazdy na desce?

Chyba większość z nas doskonale wie o tym, jak niezwykle istotne jest właściwe wybranie obuwia. Jest to istotne nie tylko w przypadku butów, które nosimy codziennie, lecz w głównej mierze tych, które mamy na sobie, gdy uprawiamy różnego typu sporty. Właściwie dopasowane obuwie jest niezwykle ważne szczególnie, kiedy uprawiamy skateboard. Odpowiednio dobrane buty na deskę powinny nam zagwarantować nie tylko większy komfort jazdy, ale w głównej mierze dać poczucie bezpieczeństwa. Jest to jeden ze sposobów na skuteczne uniknięcie różnego rodzaju urazów. Powinniśmy zatem dowiedzieć się, jakimi atutami musi wyróżniać się obuwie, które zakładamy na deskę.

skate
Autor: Treefort Music Fest
Źródło: http://www.flickr.com
Buty na deskę powinny posiadać przede wszystkim solidną podeszwę. Przykład mogą stanowić chociażby. Idealnie, jeżeli są one klejone i szyte równocześnie. Komfort w dużej mierze zapewnia miękka okładzina mieszcząca się w środku buta.Wiele osób uważa, iż nie potrzeba wcale specjalnego obuwia na deskę. Ale to nieprawda. Każdy, kto od lat jeździ na desce uważa, iż odpowiednie buty skate to podstawa! I wcale nie jest prawdą, że żeby kupić odpowiednio dopasowane obuwie tego typu musimy przeznaczyć fortunę. Wystarczy zwrócić uwagę na bardzo oryginalne teraz na rynku buty Timberland, które obecnie dostępne są w niezwykle korzystnej cenie, a oprócz tego gwarantują znacznie lepszą wygodę jazdy. Inwestycja w buty Timberland powinna skutkować bardzo długim użytkowaniem!

Warto mieć na uwadze to, by obuwie na deskę posiadało cholewkę wyprodukowaną ze skóry lub też z zamszu. W przypadku wyściółki korzystniej jest wybierać tę wykonaną z materiału włókienniczego. Istotne jest także, aby wewnątrz znajdowała się miękka, wygodna wkładka. W butach skate doskonale sprawdza się także podeszwa wykonana z tworzywa sztucznego. Należy zwracać uwagę także na to, czy przy obuwiu znajduje się odpowiedni system pasków, mających za zadanie utrzymywanie języka w środku buta. Język i kołnierz butów muszą być gąbkowane.
Jeśli będziemy mieć na uwadze wszystkie te kwestie, bez wątpienia wybierzemy obuwie, które będzie nam służyć przez wiele sezonów. Ważny jest również fakt, że odpowiednio dobrane obuwie (właściwe buty skate) na deskę zapewnia nam wygodę jazdy oraz bezpieczeństwo.