Jakiego rodzaju szafki dobrze jest nabyć do kuchni?

Lata gdy jedynym zadaniem kuchni było przygotowanie i wydanie posiłków na szczęście minęły bezpowrotnie. Teraz kuchnia to miejsce spotkań domowników, a także wygoda, ergonomia i urok. Ale czy istnieje sposobność aby w kuchni jednocześnie znalazł się ład i porządek wraz z estetycznym wyglądem? Przyrząd do obierania warzyw, drylownica czy maszynka do mięsa niekoniecznie muszą stanowić centralny punkt naszego wnętrza. Reakcją na te wątpliwości są szafki kuchenne.

pomieszczenie kuchenne
Autor: homestilo
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki nim to co warte wyeksponowania – wyeksponujmy, a przedmioty mniej gustowne pochowajmy w szafkach. Wszakże eleganckie kieliszki czy wykwintna zastawa umieszczone za szybą górnych szafek kuchennych są tak samo dekoracyjne jak bukiet kwiatów stojący na komodzie. Szafki wiszące kuchenne (odkryj więcej na stronie kuchnie.pl) są także bardzo funkcjonalnym pomysłem. Bez przysiadów i skłonów mamy najpotrzebniejsze nam rzeczy w zasięgu wzroku i dłoni. Jeśli okaże się, że górna półka w szafkach wiszących, znajduje się dla nas na zbyt dużej wysokości, producenci wychodzą z propozycją windy – to jeden z najnowszych pomysłów w ostatnich latach. Szafki górne zamawiane pod wymiar mają z reguły rozmiar 72 cm lub 92 cm wysokości. Do nas należy tylko decyzja czy chcemy szafki otwierane z góry czy standardowe. Te pierwsze – klapowe są dobrym rozwiązaniem kiedy chcemy zastosować niskie szafki wiszące. Zwykle front szafki klapowej nie ma więcej niż 45 cm wysokości. powód związany jest z trudnością zamykania takiej szafki. Za to najpowszechniejszy sposób otwierania szafek górnych pozwala na pionowe lub poziome montowanie uchwytów co daje możliwość dopasowania się do preferencji domowników. W wymienionym systemie otwierania, otwierając drzwiczki mamy wgląd do całej szafki co jest mocną stroną tego rozwiązania.

Z szafkami dolnymi przeważnie nie ma problemu, gdyż z reguły są zabudowane i głównym ich przeznaczeniem jest przechowywanie.
Alternatywą dla górnych szafek są także półki tudzież… okno – to najbardziej przyjemny z zamienników. Każdy musi jednak sam postanowić, która opcja będzie dla niego najbardziej odpowiednia.

A wtedy? Nic, tylko przygotowywać pyszne potrawy, a że to prawdziwe święto zmysłów – smaku, zapachu i dotyku, zawsze warto by ktoś nam przy tym towarzyszył.