Jak znaleźć dobre meble łazienkowe?

Łazienka to pomieszczenie, gdzie najczęściej nie będzie dużej ilości mebli. Projektując ją zwraca się bardziej uwagę na wannę, umywalkę i wybór kafelek, a zdecydowanie mniej na jedną czy dwie szafki. Tymczasem nie jest żadnym problemem, żeby w ogólny projekt łazienki włączyć również kilka mebli, dostosowując je kolorystycznie i stylistycznie do koncepcji pomieszczenia.

Jeszcze do niedawna, gdy nie było takiego wyboru, panowały meble łazienkowe w bieli. Jednak obecnie meble łazienkowe przypominają coraz częściej te, jakie są wstawiane do salonów. W praktyce można je kupić w dowolnej kolorystyce, do zrobienia korpusów szafek użyć można jednej z wielu laminowanych płyty. Zaś frontów jest znacznie większy wybór, w lepiej zaopatrzonych meblowych sklepach znaleźć można ich taki wybór, że samo przeglądnięcie zająć może kilka godzin. Coraz bardziej popularne stają się również meble wykonane z metalu, aluminium czy szkła. Cechuje je ciekawa stylistyka i wzornictwo i bardzo dobrze będą się one nadawać do nowocześnie urządzonych wnętrz.

Kupując meble do łazienki należy pamiętać o kilku istotnych sprawach. Oczywiście kolorystyka i styl dla większości są najważniejsze, ale należy mieć świadomość tego, że łazienka jest pomieszczeniem wilgotnym. Niezabezpieczone przed wilgocią szafki po paru latach użytkowania ulec mogą zniszczeniu, szczególnie to dotyczy miejsc które mają styczność z wodą, na przykład takich jak szafki pod umywalkę. Jeśli szafka taka wykonana będzie ze zwykłej płyty meblowej, niczym nie zabezpieczonej, to wystarczy parę razy wylać trochę wody i już zacznie się rozwarstwiać. Dlatego też szafki takie muszą być albo wyprodukowane z płyt odpornych na działanie wilgoci, lub zabezpieczone przed szkodliwym działaniem wody i pary wodnej. Ciekawym pomysłem na przykład może być wymalowanie mebli akrylowymi lakierami które dokładnie mogą je zabezpieczyć, a przy tym nadadzą ciekawy, oryginalny wygląd. Powinno się o takich zabezpieczeniach pamiętać, gdyż dzięki temu meble (przykłady) będą dłużej służyły..