W jaki sposób wyselekcjonować komfortowe obuwie?

Od momentu gdy mały człowiek zaczyna naukę chodzenia trzeba zwrócić więcej uwagi na obuwie, które ma na nogach, bowiem od tego zależeć może właściwe ukształtowanie rosnących kości stopy w przyszłości. Od wielu lat na rynku dostępne są buty zaprojektowane właśnie na okres nauki chodzenia oraz na dziecięce,delikatne, rozwijające się małe stopy.

buty sportowe
Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Są to buty pochodzące od zagranicznych producentów renomowanych marek, lecz pośród nich dostępne są także doskonałe wyroby naszych rodzimych wytwórców. Kilku z nich funkcjonuje na rynku już kilkadziesiąt lat co gwarantuje, że ich produkty są dopieszczone we wszystkich szczegółach i są bardzo dobre dla małych dzieci.

Z pewnością duża część rodziców jest w stanie bez zastanowienia podać kilka marek butów dziecięcych, jakie osobiście znają, kupowali dla swych dzieci bądź mogli słyszeć o nich opinie od przyjaciół. Wśród nich na uwagę zasługują buty dzieciece emel (odwiedź naszą stronę ) To firma z Polski założona ponad dwadzieścia lat temu. Na początku właściciele zajmowali się sprowadzaniem obuwia, jednak za jakiś czas doszli do wniosku, że dzieciom brakuje butów idealnie dopasowanych, dopracowanych do perfekcji, trwałych i wygodnych. Wtedy postanowili uruchomić własną produkcję.

Na początku była to niewielka manufaktura, lecz z czasem się rozwinęła i dzisiaj prowadzi już niemałą produkcję butów dla dzieci, pośród których prym wiodą buty na specjalne okazje, to znaczy obuwie wizytowe a także buty dla dzieci które stawiają pierwsze kroki, czyli popularne roczki. Wszystkie buty są produkowane ręcznie, szyte z dużą precyzją i projektowane z uwzględnieniem wszystkich potrzeb dzieci mających kilka lat.

Podobnie ciekawą propozycją są buty memo. To nazwa obuwia wyposażonego w nietypowo odlaną podeszwę, która podczas użytkowania przez maluchy będzie się ścierać w charakterystyczny sposób, pokazując tym sposobem ewentualne wady postawy i pozwalając dzięki temu na szybkie ich korygowanie przez odpowiednie wkładki dostosowane do tych butów. Dla starszych dziewcząt polecane są , które mogą je uczynić bardziej dorosłymi bez narażania stopy na deformacje. Zamiast wysokich obcasów znacznie lepiej sprawić córce właściwe buty na koturnach.