Wspaniałe ściany w pokoju najmłodszego domownika

Każdy rodzic musi zadbać o to, aby jego dziecko miało własny pokój. Jest to niezbędne, gdyż dzieci też mają potrzebę prywatności. Dekorowanie pokoju dziecięcego nie może w żadnym wypadku bazować tylko na atrakcyjności wizualnej poszczególnych elementów. Wręcz przeciwnie, najważniejsza jest trwałość, bezpieczeństwo i funkcjonalność. Kłopotliwym wyzwaniem najczęściej są ściany dziecięcego pokoju. Czemu? Głównie ze względu na fakt, że dzieci często je brudzą przypadkowo, ale kategorycznie częściej malują po nich kredkami.

pokój dla dzieci
Autor: Jeremy Tarling
Źródło: http://www.flickr.com
Rodzice muszą wobec tego zwrócić uwagę na ich stosowną dekorację, jako że ubrudzone ściany wyglądają naprawdę nieestetycznie. Zamiast zwyczajnej farby trzeba pomyśleć o rozwiązaniu charakteryzującym się dziś dosyć dużym zainteresowaniem, jakim są fototapety dla dzieci. Zróżnicowany asortyment wzorów do wyboru sprawia, że można zdecydować się na tapetę z ulubionymi bajkami malucha bądź na bardziej uniwersalne motywy.

Na dodatek, są to dosyć wytrzymałe produkty, co w dziecięcych pokojach ma istotne znaczenie. Dostępne są także fototapety na wymiar, dlatego nie ma znaczenia na jakiej ścianie docelowo chce się taką tapetę umieścić. Ciekawe propozycje fototapet można znaleźć pod tym linkiem fototapety w dowolnym wymiarze.

fototapeta do pokoju dziecięcego
Autor: Jane
Źródło: http://www.flickr.com

Znakomitą alternatywą jest także wykorzystanie farby tablicowej. Można nią pokryć wszystkie ściany – (wejdź www.jeger.pl/efekty-dekoracyjne-do-scian/87-jeger-beton.html), chociaż nie jest to wskazane w niewielkich pomieszczeniach, ponieważ taka farba jest czarna. Nie jest to kolor najlepszy dla dzieci, wobec tego w takich pokojach zdecydowanie lepiej jest zdecydować się na pomalowanie pojedynczej ściany. Dzieci na pewno będą zachwycone oraz co najważniejsze nie będą malowały po innych ścianach pokoju. Utrzymanie w czystości ściany pokrytej farbą tablicową jest dosyć proste. Samo pomalowanie też nie powinno generować dużych problemów i z powodzeniem każda osoba da sobie radę samodzielnie.

Z reguły konieczne jest dwukrotne pokrycie ściany farbą. Warto zaznaczyć, że farba tablicowa nie jest kosztowna, więc nie warto się martwić, że tak ciekawy pomysł będzie jednocześnie dość drogi. Takie tablice w pokojach dla maluchów charakteryzują się dzisiaj dużą popularnością. Są trwałe i co istotne – rzeczywiście funkcjonalne. Nawet najbardziej niegrzeczny maluch ich nie zniszczy.