Kompletne meble – komody

Ich wykorzystanie może być kompletnie różne – komody, bo o nich mowa, posłużą jako dodatkowy, niewielki mebel w mieszkalnym pokoju a w klasycznym wariancie kupowane są pod telewizory. Użyteczność i funkcjonalność salonowych komód zachęca zwolenników podobnych rozwiązań do wykorzystania ich do salonów.

Zamówienie odpowiedniej komody, uwzględniając różnorodność ofert i możliwości zakupu, nie jest łatwą decyzją. Przede wszystkim to producenci proponują nam rozmaite kreacje, zwłaszcza tych komód z nieco wyższej półki, za które trzeba wyłożyć już więcej pieniędzy. W czym przebieramy? Komody z drzewa indyjskiego, a może w wymyślnych kształtach?

wystrój wnętrz - komoda
Autor: Charlotte Marillet
Źródło: http://www.flickr.com
Chodzi o przechowanie ubrań, czy raczej o telewizyjny fundament? Są jeszcze możliwości z meblami, które funkcjonują jako elastyczny stolik. Na ich powierzchni kawa czy bukiet we flakonie chyba z założenia nie dziwią. Za to pasują do klimatu salonu, czy poczekalni.

Podobnie sprawa się ma z wachlarzem cen. Użytkowe komody, wyłącznie z funkcją skromnej szafki znajdziemy nawet poniżej stu złotych. W takiej komodzie nie ulokujemy dużo rzeczy, nie będzie miała także estetycznych walorów. W ekskluzywnych opcjach ów komoda ma być meblem reprezentatywnym, a funkcja szafek okazuje się w nich tylko nieużytkowym dodatkiem. Tańsze komody (http://www.meble-bogart.pl/komody-c-49-40.49.html) to także praktyczne rozwiązanie dla wszystkich, którzy rozglądają się za pierwszymi meblami. To możliwość zwłaszcza dla utrzymujących się studentów czy pracujących w nierentownym zawodzie. Więcej informacji odnośnie tego tematu tutaj – inspiracje na stronie meble.pl.

komoda
Autor: Thomas Quine
Źródło: http://www.flickr.com

Opcja wyboru interesującego nas designu, kolejne funkcje i … dokładamy następne pieniądze. Komoda do tysiąca zł wskazuje już na rangę salonu. Tutaj ten mebel wkomponowuje się w całość, np. pod inne meble lub telewizor. Najbardziej ekskluzywne, z litego drewna i zamontowanym lustrem są warte kilka tysięcy złotych! Reasumując, wraz z kolejnymi setkami wzrostu ceny rośnie też zwykle powierzchnia do stawiania różnych upiększaczy na blacie. Długie komody (w serwisie) mogą mieć nawet do dwóch metrów długości. Mają w sobie przedziałki na półki, telewizor albo albumy.

Wybór komody zależy zatem od przyszłego zastosowania w salonie. Design i walory estetyczne ściśle wiążą się z kosztem reprezentacyjnego mebla. W mieszkaniu z kominkiem i zestawem DVD stosownie dobrana komoda sprawdzi się rewelacyjnie.