Koszulki – billboardy?

Ludzie mają w zwyczaju oceniać innych na podstawie tego jak wyglądają. Oznacza to, że ubiór odgrywa ogromną rolę w postrzeganiu naszej osoby.

Nie bez przyczyny słynne powiedzenie „jak cie widzą, tak cię piszą” jest używane przez wielu stylistów i ludzi ze świata mody. Na podstawie ubioru, można zwykle stwierdzić czy dana osoba interesuje się modą i czy ma swój styl, a co więcej, poznać jej stan majątkowy.
Za pomocą ubrań ludzie komunikują się ze światem wyrażając własne, odrębne stanowisko. Poprzez ubiór wyrażają siebie, prezentują swoje poglądy czy zainteresowania. Koszulka z nadrukiem stały się w dzisiejszych czasach nie tylko częścią ubrania, ale niejako billboardami. Ich niebanalne wzornictwo w połączeniu z wysoką jakością tkanin i trwałością druku powodują, że T-shirt możemy dziś założyć na większość okazji. Doskonale podkreślają nasz styl i to, co nam aktualnie „w duszy gra”.
t-shirt z nadrukiem
Autor: Alan Levine
Źródło: http://www.flickr.com

jaka jest geneza koszulek z nadrukiem? Podobno moda na bawełniane koszulki narodziła się w latach 30. XX wieku w Ameryce, gdzie pewna firma uszyła koszulki da drużyny futbolu amerykańskiego. Tak się spodobały kibicom, że zaczęli je podkradać. Wówczas pojawił się na nich nadruk – (dobrej jakości nadruk na tkaninie), który miał identyfikować T-shirt jako własność drużyny i tym samym odstraszyć potencjalnych złodziei. Jak się można domyślać pomysł się nie udał, ale oznaczone śmieszne koszulki na stałe zagościły w świecie mody. Mody, która trwa do dziś. I wszystko wskazuje na to, że będzie trwała wiecznie.

Barwne T-shirty pozwalają także wyróżnić się z tłumu, a równocześnie zamanifestować przynależność do wybranej grupy. Dla każdego hip-hopowca wygląd wyrażenie pewnej idei – przyjaznego nastawienia do świata, a nadruki na koszulkach właśnie im to umożliwiają.
Sklep printidea z koszulkami potrafią poprawić nam humor na resztę dnia. Wyobraźmy sobie, że czekamy na autobus w pochmurny poranek. Zaspani, z nosem na kwintę. Aż pojawia się obok nas młody człowiek, na którego koszulce widzimy śmieszny tekst.
Czyż świat w ciągu jednej krótkiej chwili nie staje się piękniejszy?
Racja nikt nie powiedział, że koszulki z ”przekazem” powstały z myślą o młodzieży. Nie, dedykowane są wszystkim osobom, które są „jakieś”