Królewskie łoże dla każdego

Łóżko to istotny element wystroju czterech kątów. Z pewnością każdy z was pamięta, jak wiele zależy od wygodnego łóżka. Każdy na bank kiedyś miał uczucie tak zwanego „połamania” po spędzeniu nocy w źle wyprofilowanym łóżku.

Pokutuje nietrafny mit, że wygodne łóżko powinno być jak puch – fakt jest taki, że korzystniej wylegiwać się na twardszej powierzchni. Dodatkowo twardość materac piankowy ma dobroczynny wpływ na formę naszego kręgosłupa. Trafnym nabytkiem są stąd łóżka metalowe wyposażone w twardszy materac. Tego rodzaju sprzęty pełnią dwie kluczowe role. Po pierwsze, prezentują się estetycznie, oczywiście jeśli zostaną właściwie dopasowane do projektu mieszkania. Po drugie, dają użytkownikom spokojny sen i ucieczkę od dokuczających pleców. Na rodzimym rynku można znaleźć specjalistyczne nowoczesne łóżka tapicerowane, które mają w pakiecie specjalnie dobrane do profilu kręgosłupa materace – to najlepszy nabytek dla osób, które skarżą się na uciążliwe dolegliwości pleców.
Sypialnia, łóżko Zanette
Autor: Zanette
Źródło: Zanette

Dla ludzi, którzy uwielbiają gustowne meble dla dzieci i rodziców i najczęściej śpią w pojedynkę polecamy wyjątkowe łóżka drewniane do sypialni pojedyncze. W sprzedaży jest rozległy wachlarz dizajnów. Fajnym zakupem wydają się łóżka, które zostały zbudowane tak, by przypominać meble, na których spędzali noce i namiętne chwile nasi pradziadowie sprzed lat. Taki antyczny mebel będzie się znakomicie komponował z pomieszczeniem urządzonym w staroświeckim stylu. Interesującym wyborem jest łóżko z starym materacem sprężynowym, jednak nie jest to właściwe dla kręgosłupa.

Łóżka drewniane dla dzieci to interesujące rozwiązanie. Powinno się pamiętać, że warto nabyć berbeciowi łóżko z barierkami, bo maluchy często mają w zwyczaju urządzać sobie przechadzki. O ile włożysz dzieciaka do łóżka z ogrodzeniem, możesz mieć gwarancję, że ci nie ucieknie. To znakomita sprawa dla tych rodziców, którzy chcą odszukać w czasie dnia lub nocy choć chwilkę ucieczki od nad-aktywnego brzdąca.