Posiadasz kota?

Parę stuleci wstecz trzymanie w domu kotów było ryzykowne. Najbardziej szkalowane były panie, właścicielki czarnych kotów, ponieważ mogły zostać obwiniane o bycie czarodziejką i umrzeć na płonącym stosie. Na szczęście kościół nie posiada już ważnej roli w społeczeństwie i dziś można mieć koty bez niebezpieczeństwa wyroku.

kot
Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

Badania naukowe udowodniły, że posiadania kota w domu wykazuje wiele dobroczynnych efektów. Pieszczenie zwierzaka może silnie obniżyć ciśnienie i zniwelować stres. Dzieci, które wychowują się z kotami, uczą się prawidłowego traktowania zwierząt oraz dobrych przyzwyczajeń.

Hodowla kotów to inna kwestia. Podobnie jak w sytuacji psów, koty również dzieli się na różnorakie rasy. Wielu mieszkańców Polski robi biznes, hodując koty i sprzedając je z korzyścią. Jest to co najmniej dziwna kwestia, ponieważ traktuje się je jak towary, które tracą lub zyskują na wartości.

A przecież zwyczajny kot wzięty ze schroniska uszczęśliwi nas taką samą miłością, co szlachetna kicia z hodowli. Poza tym można dostrzec, że zwyczajne dachowce są czasem dużo piękniejsze, niż wypielęgnowane hodowlane koty. Jeżeli jednak nęci cię wybór rasowca, zapytaj sprzedawcę, czy przy transakcji dostaniesz taki dodatek, jak wyprawka dla kota, która ma w sobie jedzenie oraz akcesoria.

Futrzaki są bardzo popularne w internecie. Każdego dnia internauci publikują setki fotek i filmików, w których prezentują zachowania swoich podopiecznych. W cyberprzestrzeni można znaleźć także bardzo wartościowe miejsca, takie jak blog o kotach.

Na cyfrowych dziennikach opiekunów można przeczytać całą masę przydatnych rzeczy, a także opisać swoje opinie i zapytać o wskazówki. Jeśli jesteś pasjonatem internetowym i pragniesz pisać o swoich ulubieńcach, możesz samodzielnie stworzyć blog o kotach. Obecnie założenie bloga jest banalne i darmowe, generalnie każdy może w parę minut odpalić blog o kotach i informować resztę świata o swoim zwierzaku.