Pamiętaj o wyposażeniu na wymiar

Jeżeli musimy kupić kolejną szafkę albo stolik, są dwa wyjścia. Pierwszym są zakupy w salonie meblowym. Drugim zamówienie mebli na zamówienie. To pierwsze rozwiązanie jest prostsze i nie wymaga wiele zachodu. Druga opcja jednak posiada dużą ilość praktycznych plusów. Dlaczego opłaca się zamówić umeblowanie na specjalne zamówienie?

Meble na wymiar w kuchni
Autor: Jon
Źródło: http://www.flickr.com
Największą zaletą tego działania podczas wyposażania wnętrza jest to, iż wyposażenie na zamówienie za każdym razem będzie pasować do pomieszczenia. W sklepie niezwykle szybko możemy wpaść w zakupową pułapkę. Innymi słowy, może się zdarzyć, że kupimy mebel, który w sklepie prezentuje się doskonale.

Na nieszczęście po wstawieniu go do mieszkania wychodzi na jaw, że jest za wielki lub zbyt mały, za mocno jaskrawy czy też za mdły. Jedynie wprawny architekt potrafi ułożyć w głowie dobry plan aranżacji.

Meble na wymiar w salonie
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Dla kogoś, kto nie trudni się zawodowo architekturą wnętrz, nabywanie gotowych elementów wyposażenia jest wyjściem trochę ryzykownym. Z kolei produkty na zamówienie będą pasować właśnie tak, jak chcieliśmy. Architekt zdejmie wymiary i wykona idealnie dopasowane elementy aranżacji.

Meble na zamówienie sprawdzają się świetnie także w sytuacji, kiedy w naszym pomieszczeniu mamy niezagospodarowaną lukę. W sklepie trudno jest kupić szafkę, która będzie pasować w trudne miejsce. Zwłaszcza, jeśli luka ma niestandardowy kształt. Z kolei zrobienie mebli na wymiar, które perfekcyjnie wkomponują się w taką wnękę nie będzie wielkim problemem. Do tego szafa sprawdź na tego rodzaju nie musi być „kompletna”. Wyjątkowo funkcjonalne rozwiązanie to wykorzystanie samej wnęki jako tylnej części albo boków szafki. Pomysły na urządzenie domowej przestrzeni można zobaczyć na lovingit.pl (http://www.lovingit.pl/)